Güncel

Dünyanın en pahalı fotoğraf makinesi

Dünyanın en pahalı fotoğraf makinesi ünvanı 1923 model bir Leica'ya geçti. Fotoğraf makinesi bir açık artırmada 2.976 milyon Dolar'a satıldı.

2.976 Milyon dolarlık fotoğraf makinesi

Fotoğraf makineleri pahalı ürünler olsa da özellikle antika eser niteliği olanlar diğerlerine göre çok daha yüksek fiyatlardan alıcı buluyor. Bugüne kadar satılan en pahalı fotoğraf makinesi ünvanı ise geçtiğimiz günlerde yapılan bir açık artırmada Leica 0 modelinin oldu.

Bu özel model geçtiğimiz Cumartesi günü Avusturya'nın başkenti Viyana'da Westlicht açık artırma şirketinde düzenlenen bir açık artırmada 2.976 milyon Dolar'a (2.4 milyon Euro) alıcı buldu.

Çok iyi durumda olduğu belirtilen 1923 yılı üretimi Leica 0 (seri numarası 122) modelden sadece 25 adet üretildiği açıklandı. Dünya üzerinde bu fotoğraf makinesinden durumunun iyi olduğu bilinen 3 adet kaldığı da verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Dünyanın en pahalı fotoğraf makinesi - Resim : 1

Fotoğraf makinesini satın alan kişi ya da kurumun kimliği açıklanmadı. Daha önce yapılan bir açık artırmada yine Leica marka bir fotoğraf makinesi 2.1 milyon Euro'ya alıcı bulmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.