Güncel

Dünyanın en zengin adamı artık Jeff Bezos değil!

Dünyanın en zengin adamı artık Jef Bezos değil. İşte dünyanın en zengin adamı ve zenginliğinin sırrı.

Dünyanın en zengin adamı artık Jeff Bezos değil!

Amazon'un sahibi Jeff Bezos artık dünyanın en zengin adamı değil. Yeni açıklanan analiz raporlarına göre Louis Vuitton ve çatısı altındaki bir çok markaya sahip iş adamı Bernard Arnault şu anda Dünya'nın en zengin adamı.

Yeni yapılan analizlere göre Jeff Bezos’un net değeri geçtiğimiz hafta biraz gerilemişti. Net değeri 186 milyar dolara gerilene Bezos, Arnault'un gerisinde kaldı. Raporlara göre Bernard Arnault’un güncel değeri ise 196 milyar dolar ediyor.

Dünyanın en zengin adamı Bernard Arnault oldu

Dünyanın en zengin adamı artık Jeff Bezos değil! - Resim : 1

Lüks moda ürünleri zinciri sahibi Bernard Arnault, pandemi döneminde ciddi anlamda yükselişe geçti. Arnault'un sahip olduğu Louis Vuitton’un güncel hisse değeri 196 milyar dolarlık net değere ulaştı. Arnault, 30 yıl önce bu şirketin %44’lük bölümünden pay alan almıştı. Şimdi ise karşılığını görüyor diyebiliriz. Şirketin bugün net değeri 416 milyar dolar civarında.

Pandemi döneminde bazı kesimler para bulmakta zorlanırken bazı kesimlerin gelirleri ciddi anlamda arttı. Zengini daha zengin eden bir dönem oldu diyebiliriz. Ancak sağlıkçılar gibi çalışanlar için zor bir dönemden geçiyoruz. Pandeminin başlamasıyla birlikte Arnault'un sahibi olduğu Louis Vuitton adeta yükselişe geçti. Şirketin çatısı altındaki markalar da rekor satışlara ulaştı. Bu para harcama isteğinin arkasında karantinalar var gibi duruyor. İnsanlar evde durdukça artan paralarını farklı şekilde harcamaya başladılar. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.