Coinbase borsasından Türkiye'deki kripto para yatırımcılarına müjde!

Coinbase'den yapılan açıklamada, Türkiye'de kredi kartı veya banka kartıyla işlem yapılabileceği açıklandı! Detaylar haberimizin devamında...

Coinbase borsasından Türkiye'deki kripto para yatırımcılarına müjde!

2012 yılında ABD/Delaware’de kurulan büyük Bitcoin borsası Coinbase, Türk kripto para yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir gelişme duyurdu! Coinbase'den yapılan açıklamada, Türkiye'de kredi kartı veya banka kartıyla işlem yapılabileceği açıklandı!

Coinbase borsasından Türkiye'deki kripto para yatırımcılarına müjde!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase, hâlihazırda onlarca ülkede hizmet vermekte ve ABD’nin en büyük kripto para borsası olarak isminden söz ettirmekte. Coinbase, bugün itibari ile Türkiye ile birlikte 20'den fazla ülkede kredi veya banka kartı kullanılarak kripto para alımını başlattı. Yani bugün  itibari ile Türk yatırımcılar kredi veya banka kartı ile kripto para işlemlerini yapabilecekler.

Coinbase borsasından Türkiye'deki kripto para yatırımcılarına müjde! - Resim : 1

Coinbase’ten Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; “Bu hafta 20’den fazla ülkede banka veya kredi kartınızı kullanarak satın alma işlemini etkinleştirdik. Konumunuzun bunlardan biri olup olmadığını görmek için bugün borsa hesabınıza giriş yapın.”

Paylaşılan Tweet’te yer alan bayraklara göz attığımızda, bahsi geçen ülkeler arasında Türkiye ile birlikte Brezilya, Kenya, Endonezya, Yeni Zelanda, Kazakistan, Gana ve Peru gibi ülkelerin de yer aldığını görmekteyiz.