Güncel

Dünyanın en zengin insanı belli oldu!

Dünyanın en zengin ismi 2019'da da değişmedi. Amazon’un sahibi Jeff Bezos hala birincilik koltuğunda oturuyor.

Dünyanın en zengin insanı belli oldu!

Dünya üzerindeki gelir dağılımını ve bununla birlikte servet sahibi insanları konu alan bir araştırmaya göre, dünyanın en zengin ismi Amazon’un sahibi Jeff Bezos oldu. Araştırma şirketi Oxfam'ın verilerinden ve medya yansımalarından derlenen bilgilere göre, dünyanın en zengin ismi Amazon’un sahibi Jeff Bezos olarak belirlendi. Yapılan araştırmaya göere Bezos’un serveti ise 112 milyar dolar.

Dünyanın en zengin insanı belli oldu!

Bezos’tan sonra listenin ikinci sırasına yerleşerek dünyanın en zengin insanları arasında yer alan bir diğer isim ise Microsoft'un kurucusu Bill Gates olurken, listede üçüncü sırada Warren Buffet (Berkshire Hathaway) oldu. 2018 yılı ile birlikte toplamda var olan 2 bin 200 milyarderin servetinin 900 milyar dolar artış gösterdiği belirlendi.

Dünyanın en zenginleri listesinde yer alan diğer isimler ise sırasıyla, Bernard Arnault, Amoncia Ortega, Carlos Slim, Mark Zuckerberg, Larry Page, Larry Ellison ve Sergey Brin. Peki Jeff Bezos'un saatte ne kadar kazandığını biliyor musunuz? Alışveriş devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos saate tam tamına 4.4 milyon dolar kazanıyor.

Bu yükseliş Bezos'un Bloomberg Milyarderler Endeksi'ndeki pozisyonunu daha da güçlendirmiş oldu. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
adnan
bu adam bu kadar parayı napcak
Cevapla
kamil acından ölmüş
bak şunlara,beni yazmayı unutmuşlar...kıskanıyorlar
Cevapla
Mert Ali
Bu adammı dünyanın en zengin adamı benim okuduğum ve bildiğim zenginlerin arasına giremeyecek kadar fakirde nasıl oluyorda bu adam zengin ilginç
Cevapla
Tipitip
Hala okuyorum ama anlayamıyorum
Ahmet Özel
2.200 miyarderin kelle başı 1 milyarı olsa 900milyar etmez. Demekki hepsi milyarder değil
Cevapla
Riza
Okuduğunu anlarsan çözersin. 900 milyar dolar artış diyor. Servetlerindeki artış.
Tipitip
+900 milyar dolar
Dikkatli oku
Toplamı 900 değil, 900 milyar dolar artış var sadece. Toplamı ???
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.