Güncel

Dünyanın ilk 3D baskılı metal silahını gördünüz mü? Video

Dünyanın 3 boyutlu ilk metal silahı üretildi.


Son yılların en gözde teknolojilerinden biri de 3D baskılı yazıcılar. Bu yazıcılar ile her türlü baskı yapılabiliyor. 3D yazıcı ile canlı hücrelere sahip insan kulağından, oyuncağa, müzik aletlerinden, İngiliz anahtarına kadar neredeyse her şeyin üretildiğini gördük. Hatta ileride geliştirilecek dev yazıcılar ile çok katlı binaların yapılmasının dahi mümkün olabileceği söyleniyor.

Daha önce de plastikten yapılmış silahların 3D yazıcılar ile üretildiklerini görmüştük. Şimdi de 3D yazıcıdan dünyanın ilk metal baskılı tabancası üretildi. Dünyanın ilk 3 boyutlu baskılı metal silahı 3D baskı teknolojisinin güvenilirliğini kanıtlamayı amaçlamaktadır.

1383993079_3d-printed-gun-2.jpg

Solid Concepts tarafından yapılan metal silah, Austin, Texas merkezli bir 3D hizmetinde çalışan John Browning tarafından tasarlanmış. M1911 model olarak tasarlanan tabanca paslanmaz çelikten 30 3D baskılı parçalardan oluşuyor.

Aşağıdaki videoda silahın görüntülerini izleyebilirsiniz.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.