Güncel

Diskstation Manager işletim sistemi - İnceleme

Synology ürünü olan Diskstation Manager yazılımı ile Synology yedekleme sistemlerinize daha fazla hükmedin.

Diskstation Manager işletim sistemi - İnceleme

NAS sistemleri arasında ezber bozan DS213+ içerisinde barındığı Linux temelli sunucu işlevi işletim sistemiyle farklı bir kullanıcı arayüz deneyimi sunuyor. Sağlam donanımlarla desteklenen işletim sistemi Hard Disk'ten çok bir sunucu arayüzü kullanım havası sunuyor.

 Masaüstünün sağ tarafına konuçlandırılmış Sistem Durumu, Kaynak Monitörü ve Depolama widgetları ünitemizin son durumuyla alakalı anlık bilgiler sunuyor. Kullanılan işlemci ve RAM gibi donanımların çalışma hızlarını gösteren grafikler son derece şık bir şekilde sunulmuş.

Local ve genel IP üzerinden erişim sağladığımız bu ürüne, istediğimiz her an her yerden ulaşım sağlayabilir, dosyalarımıza ve daha bir çok hizmete kablosuz bir şekilde erişebilir kolayca yönetebiliriz. İlk kullanım için hızlı başlangıç sihirbazı yer alan sistem türkçe arayüzüyle son derece rahat anlaşılır bir deneyim sunuyor. 

Masaüstünde yer alan File Station dosya durağı, adındaki dosya yöneticisiyle ağ üzerinden dosyaları toplu olarak düzenleyebilir veya silebiliyoruz. Bulut erişim hizmeti de sunan DS213+, File Station özelliğiyle klasörlere tam denetim sunuyor.


Yine dikkatimizi çeken en önemli hizmetler arasında Paket Yükleme merkezi yer alıyor. Linux tabanlı bir işletim sistemi deneyimi sunan DS213+ içeriğinde barındığı Paket Yükleme Merkeziyle birlikte bir çok yazılıma ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabiliyor.

Güvenlik ve daha bir çok dalda kendine nam yapmış çeşitli uygulamaları ünitemize kurabileceğimiz muhteşem bir arayüz sunuyor. Güncelleme çözümleriyle uygulamaları rahatlıkla güncelleyebileceğimiz sistem, kullanıcıların rahatlığını üst düzeyde düşünüyor. 


DS213+ yapabilecekleriyle şaşırtmaya devam ediyor. Sıradaki yazılımsal özelliğimiz Denetim Masası. Daha çok Windows'dan alışık olduğumuz bu arayüz sayesinde sunucu işlevlerinin hemen hemen hepsine dair izler görebiliyoruz. İlk bakışta göze çarpan FTP ve Bulut hizmeti oluyor.

Özelliştirebilir ağ denetimi sunan DS213+ yukarıda yer alan tüm hizmetleri eksiksiz olarak sunabilecek kapasitede bir yapıya sahip bir cihaz. Bluetooth, aygıt ve yazıcı entegrasyonu, Otomatik engelleme vs daha fazlası denetim masasında kullanıma hazır bekliyor. 

1377120897_6.jpg

Bizim burada belirtmek istediğimiz en önemli hususlardan birisi Kullanıcılar sekmesi olacak. Özellikle şirket içerisinde yer alan çalışanlar için çeşitli sınırlandırma ve yetkilendirme sunan Kullanıcılar hizmeti geniş bir yelpazeye sahip. Kullanıcıların erişebileceği klasörleri sınırlayabilir, ağ üzerinde harddiske ne kadar yedek atabileceğine limit getirebilir, yaptığı bütün işlemleri elden geçirebilirsiniz.

Tavsiye ediyoruz!

Farklı NAS alternatiflerinin bulunduğu ülkemizde Synology'nin sunmuş olduğu geniş ürün kataloğunun baş sıralarından yer alan DS213+ test merkezimizin onur konuğuydu. Son derece sessiz çalışan, düşük güç tüketimi ve geniş disk kapasitesiyle vadedilenden daha fazlasını sunan DS213+'ü TeknolojiOku ekibi olarak tavsiye ediyoruz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.