Güncel

Dünyayı ayaklandıran film Türkiye'de engelleniyor!

Dünyayı ayaklandıran olaylı filme Türkiye'den yasak geldi.


İslam'a ve Müslümanlara hakaret ettiği ve provokatif unsurlar barındırdığı gerekçesiyle "Müslümanların masumiyeti" adlı film, Müslümanları ayaklandırmış ve film tüm dünyada ve Türkiye'de rahatsızlık getirmişti.  Türkiye bu konuda harekete geçti ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatlarıyla tespit edilen URL adreslerinde bulunan video içeriğinin çıkartılması için yasal prosedür başlatıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği yazılı açıklama yaptı ve "Müslümanların masumiyeti" adlı dini değerlere ve inançlara hakaret eden, nefret söylemi içeren filmin bir kısmı veya tamamı başta Youtube adlı video paylaşım sitesi olmak üzere birçok İnternet sitesinde yayınlandığı vurgulandı.

1348640790_binaliyildirim1.jpg

Bakanlıktan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Ayrıca tüm internet servis sağlayıcılarıyla irtibat kurularak, video paylaşım sitelerinin tamamına erişim engelleme uygulanmadan, yalnızca söz konusu videoların bulunduğu URL adreslerine erişimi engelleme hususunda yapılacak çalışma konusunda da bilgi verilmiştir. Söz konusu videolara erişim, internet sağlayıcılar vasıtasıyla büyük ölçüde engellenmiştir. Uyar-kaldır yöntemi işletilerek, söz konusu URL adreslerinden video içeriğinin çıkarılması için Youtube & Google Inc. adlı şirketin Türkiye'de bulunan avukatlık bürosuna, konunun hassasiyeti izah edilerek yazılı ve sözlü bildirimde bulunulmuştur. Buna karşın Innocence of Muslims isimli filmi yayınlamaya devam eden sitelerde, video içeriğinin bulunduğu URL adreslerine mahkeme kararıyla erişimin engellenmesi için yasal süreç başlatılmıştır."

Yorumlar
hanifi
yorum bolumunuz cok kotu G nedir yav. cok komiksiniz :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.