Güncel

Dünyayı korkutan dijital senaryo!

ABD istihbarat yetkilileri Rusya'nın dünyanın internet erişimini sağlayan kablolara saldırı düzenleyeceğini iddia ediyor.


ABD'nin dev medya kuruluşlarından olan New York Times’ın iddiasına göre Rus denizaltıları dünyanın internete erişini sağlayan deniz altı kablolarına yakın bir bölgede operasyon düzenliyor. Söz konusu iddia da Rusya'nın bu kablolara saldırı yapacağı belirtiliyor.

ABD’li askeri ve istihbarat yetkililerininde endişelenmesine sebep olan bu iddiada rusların böyle bir girişimde bulunacaklarına dair bir somut delil yok. Ancak Rusya’nın son günlerde internetten çıkma gibi bir kararı alma aşamasında olduğu bu iddiaların artmasına sebep olmuş fakat Rusya böyle bir çalışmasının olmadığını belirtmişti.

1445936958_img20151027120602.jpg

Dünyanın internet erişimini sağlayan bu dijital kablolar daha öncede çeşitli ancak onarılmıştı. ABD'yi ve dünyayı korkutan durum ise Rusya’nın bu kablolara kısa sürede tamir edilemeyecek seviyede zararlar vermesi. Tabii bu iddiialar şimdilik bir kurgudan ibaret.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.