Güncel

Dünyayı mahvettik! Google'dan korkunç paylaşım!

Google Earth sayesinde 37 yıl içerisinde dünyayı nasıl mahvettiğimizi net bir şekilde gördük. İşte Google'ın korkutan paylaşımı.

Dünyayı mahvettik! Google'dan korkunç paylaşım!

Google Earth, kullanıma sunulduğundan beri dünyanın yüzeyinin herkesin görüntülemesine izin veren oldukça popüler bir yazılımın parçası olmuştu. Google şimdi yeni bir özellik sunuyor. Google Earth'te gelen Timelapse özelliği son 37 yılda toplanan 24 milyon uydu fotoğrafını Dünya üzerindeki yerlerin gerçek zaman aralıklarını göstermek için kullandı. Google'ın yayınladığı bu video dünyayı mahvettiğimizi net bir şekilde gösteriyor.

Timelapse ile son 37 yılda dünyadaki herhangi bir konumun geçirdiği çeşitli değişikliklere tanık olabilirsiniz. Bunu mümkün kılmak için Google, 1984'ten 2020'ye kadar 24 milyon fotoğraf, neredeyse 20 petabayt uydu görüntüsü topladı ve bunları 4.4 terapiksel boyutlu tek bir video mozaiği oluşturmak için işledi.

Bu özellik kendi başına etkileyici olsa da Google, kullanıcıların etkileşimli rehberli turlara erişebilecekleri bir Voyager gibi çeşitli deneyimler de ekledi. Bu rehberli turlar 5 ana temaya sahip olacak. Bunlar; Değişen Ormanlar, Kırılgan Güzellik, Enerji Kaynakları, Isınan Gezegen ve Kentsel Genişleme olarak kategorize edilmiş durumda.

Kamu kullanımı için hem 2D hem de 3D olarak yüklenen 800'den fazla zaman aşımı yer alıyor. Bu yeni özellik hükümetler ve araştırmacılar için yayıncılar, öğretmenler ve savunucular için değerli olabilir. Örneğin, bu zaman aşımları küresel ısınma ve İklim değişikliğinin etkilerinin görsel kanıtını sağlayabilir ve umarım bunları hafifletmek için harekete geçebilir.

Dünyamızı nasıl mahvettiğimizi aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
huseyin
Dunya cahil, duyarsiz insanlar sayesinde mahvoldu.
Cevapla
abdullah
fazla kalmadı 103 sene kaldı kıyametin kopmasına , La yağlemul ğaybe illallah .. gaybı anca Allah bilir ..lakin efendimiz a.s.m bir hadisinde şöyle buyurmuştur , “Benim ümmetimin ömrü 1.500 seneyi pek geçmeyecek.” buyurmuştur .. dolaysıyla 1442 hicrideyiz .. 1545 de kafirin başına kıyamet kopacak yani 2129 miladi
Cevapla
bu torpağın çocuğu
abdullah peygamberimiz zamanında takvim var mıydı? ondan sonra yapılmadı mı yani demek istediğim yıl ama nasıl yıl
EbuCehil
La cahil cahil fetva verirmiş gibi konuşma
Ali
Abdullah kardeşim hadis doğru olabilir ama kıyametin kopma gününü sen bilemezsin. Kesin tarih vermek yanlış olur.
Deniz
HAyırlısı o zamana zaten biz ölmüş oluruz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.