Güncel

Getir Çarşı ile mahalle esnafını evlere getiriyor

Getir yeni hizmeti Çarşı ile mahalle esnafından evlere sipariş getirmeye başlıyor. İşte yeni hizmetin detayları.

Getir Çarşı ile mahalle esnafını evlere getiriyor

Getir yeni servis ve hizmetlerle kapsamını genişletiyor. Türkiye'nin ikinci unicorn girişimi olan Getir, ilk etapta İstanbul'da kullanıma sunulacak Çarşı hizmetini duyurdu. Yeni hizmette Getir, mahalle esnafını da kapsamına alıyor. Artık istenen mahalle esnafından alışveriş yapılabilecek.

Getir Çarşı hizmeti ile mahalle esnafını evlere getiriyor

Getir Çarşı hizmetinin detayları bugün online olarak düzenlenen bir etkinlikle açıklandı. Teknolojioku olarak takip ettiğimiz bu etkinlikte yeni servisin detayları duyuruldu.

Getir Çarşı ile beraber mahalledeki kasap, bakkal, fırın, manav ya da benzeri esnaflardan alışveriş yapılabilecek. Yeni hizmet için ilk etapta 300 kişi istihdam edildi. İlk olarak İstanbul'da hizmete sunulacak olan servisin önümüzdeki günlerde farklı illerde de kullanıma sunulacağı açıklandı.

Kendi kuryeleri olan esnaftan 30 Haziran'a kadar herhangi bir komisyon alınmayacak. Bu tarihten sonra komisyon oranları belirlenecek. Bugüne kadar sadece kendi depolarındaki ürünlerle teslimat yapan Getir, bundan sonra mahalle esnafından da teslimat yapacak.

16 Nisan itibarıyla işletme kaydı almaya başlayacak olan GetirÇarşı, çok yakında Getir kullanıcılarıyla buluşacak. Üye olmak isteyen işletmeler, Getir uygulaması üzerindeki linkten pratik başvuru formunu doldurabilecekler. GetirÇarşı, öncelikle İstanbul’da faaliyet gösterecek. Manav, kasap, yufkacı, fırın, balıkçı, çiçekçi, pastane, nalbur, aktar, kırtasiye, züccaciye ve kitabevleri de sisteme dahil olacak.

Getir kullanıcılarının GetirÇarşı üzerinden mahallelerindeki işletmelerden vereceği  siparişler, işletmelerin teslimat hizmetiyle ya da ‘Getir Getirsin’ seçeneği ile 30-45 dakika arasında kapılarına ulaşacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.