Güncel

Düşük elektrik faturası için uygulamanız gereken çok basit 3 adım!

Aylık 150 kW sınırının 210 kW’a çıkarılmasıyla birlikte işler değişti. Artık pek çok kişinin elektrik faturası daha düşük gelebilir. İşte detaylar.

Düşük elektrik faturası için uygulamanız gereken çok basit 3 adım!

Bilindiği üzere yılbaşında yani Ocak ayının hemen ilk dakikalarında elektriğe büyük bir zam gelmişti. Bu zam kademeli olarak uygulanmış ve aylık 150 kW’lık kısmına yüzde 50 oranında zam geleceği belirtilmişti. Yani aylık kullanımı 150 kW’ın altında kalanlar, mevcut ödedikleri faturanın yüzde 50 fazlasını ödeyeceklerdi.

Fakat 150 kW’tan fazla kullananlar için yüzde 120 oranında bir zam geldi ki bu da moralleri çok bozdu. Çünkü 300 TL ödeyen birisi elektrik için aylık olarak 660 TL ödemek zorunda kalacaktı. Bu da neresinden bakarsanız bakın çok yüksek bir tutar. Çünkü maaşlar tarafında bu kadar yüksek bir zamla henüz karşılaşmadık.

Daha önce yayınladığımız bir videoda 150 kW’lık sınırın çok düşük olduğu bilgisini takipçilerimizle paylaşmış ve bu sınırın aşılmamasının neredeyse imkansız olduğunu belirtmiştik. Neyse ki 150 kW’lık bu sınır şimdilerde 210 kW’a kadar yükselmiş durumda.

Peki 210 kW’lık sınırı aşmamak mümkün mü? En azından bu sınırı aşmamak için hangi cihazları kullanmamamız gerekiyor. Bu bilgileri yeni yayınladığımız içerikte sizlerle paylaştık şimdiden keyifli seyirler.

Düşük elektrik faturası için uygulamanız gereken çok basit 3 adım!

Bu arada dip not olarak belirtelim. Eğer bu hesaplamalarla ilgili kafanıza takılan herhangi bir soru işareti varsa alt kısımda yorumlar tarafında bizlerle paylaşabilirsiniz. Biz de elimizden geldiğince hızlı bir şekilde sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

Yorumlar
Derya Ertunç
Son gelen Şubat ayında ödeyeceğim faturada, sabah saatleri, puant saatleri ve gece 22 den sonra birim fiyat hep aynı rakam 1,124 TL dır. Artık farklı saatlerde farklı birim fiyat uygulanmayacak mı ?
Cevapla
Agsjdkf
Zuhahahjajajajsjsjs
Cevapla
Ercan
Televizyonu açmayın kitap okuyun, doğalgazı kapatın mikroplar üreyemesin, arabaya binmeyin spor yapın, sigarayı bırakın sağlık için, ekmek yemeyin kilo yapar, zamların sebebide bu zaten. En mühim olanı ampulleri değiştirin, hepsini söküp yerine led takın.
Cevapla
Ali
Yani cihazları kullanmayın 1970 li yıllara geri döneldönelim (mum varmı mum )yoksa gaz lambası verelim😂😂😂😂😂
Cevapla
Reyhan
% 127 % 52 zammı ortadan kalkdırılması için kojuşun. Nasıl tasarruf yapılır 20 yılda çok iyi öğrendik. Kademe açıklamasına bak. Benim bildiğim kademe % 52 yle başlayıp % 127 ye olmaz. Kademeye bak. Matematikte değişmiş 20 yıldır.!!!
Cevapla
Nejo
Aynen size katılıyorum,elektriğe gelen bu kadar fahiş zammın kaldırılarak,özelleştirmenin kaldırılması gerekli,Turk halkının aklıyla dalga geçmeyi bırakmalı,elektriğin kesildikten sonra iki ay ödeme bak ne oluyor,avukatlık oluyorsun,yakın akrabanın başına maalesef bu geldi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.