Güncel

EA' de kullanıcı ile olan anlaşmalarını değiştiriyor

Sony ile başlayan anlaşma değişikliği, Electronic Arts ile devam ediyor.


Daha önce başlık haberimizde, Sony' nin son kullanıcı ile arasındaki anlaşmada, dava açılamaması için bir takım maddeleri değiştirdiğini öğrenmiştik. Playstation Network' ün hacklenmesinden sonra ortaya çıkan davaları önlemek için Sony kendini bu şekilde güvence altına almıştı.

Sony' den sonra şimdi de Electronic Arts aynı şekilde kendini güvence altına almak için son kullanıcı ile arasındaki anlaşmada davaları önlemek için bir takım maddelerde değişikliğe gitti. Bu değişiklik sonra kullanıcının hakları tamamen elinden alınıp, firmanın leyhine çeviriliyor. Kullanıcıda oyunu oynamak için anlaşmayı okumadan kabul ediyor.

Electronic Arts, yeni anlaşma ile kullanıcıların firmayı herhangi bir şekilde yargıya götürecek bütün haklarını ellerinden aldı. Bahane olarak korsan oyunculuğu gösterdi.

Anlaşmada dikkat çeken kısımlar

"17. Madde kapsamına girmeyen bazı sorun ve anlaşmazlıklar şunlardır.

Elinizde bulunan herhangi bir EA mülkiyet hakkının (Lisanslı EA ürünlerinden herhangi bir tanesi.) uygulamaya almak, korumak ya da geçerliliği ile ilgili yapılacak iddialar,

Yetkisiz oyun kullanımı, hırsızlık ya da korsan gibi durumlardan doğan durumlar,

Tüm bunlara ek olarak, bu anlaşma taraflardan herhangi birisinin küçük bir dava (Bu tazminat davası da olabilir) açmasını engelleyecektir.

17. Madde içerisinde kullanılan isimler ve yapılan atıflar; "EA", "siz" ve "biz" ilgili bağlı ortakları, acenteleri, çalışanları, yetkili ve yetkisiz tüm kullanıcılar dahil olmak üzere bu yazılımdan yararlanan herkesi kapsamaktadır."

Açıklamanın sonunda bu yeni belgenin Federal Tahkim Kanunu Madde 17'nin devletler arası ticaret için yapıldığına ve bu hüküm sürekliğine karar verdiğine de değinilmiş.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.