Güncel

Echo Auto ile artık Alexa her zaman yanınızda!

Yeni tanıtılan Echo Auto sayesinde artık Alexa kişisel aracınızda da kullanıma sunulacak.

Echo Auto ile artık Alexa her zaman yanınızda!

Amazon, Alexa'yı her geçen gün daha da geliştirme konusunda aşama kaydediyor. Yeni tanıtılan Echo Auto sayesinde artık Alexa kişisel aracınızda da kullanıma sunulacak.

Sesli asistan Alexa, her geçen gün geliştirilmeye devam ediliyor ve sektörde dikkat çeken bir boyuta ulaştı diyebiliriz bu gelişimle. Amazon da bu durumu son derece iyi değerlendirerek pazarını sürekli genişletmeye devam ediyor. Eh haliyle Alexa'ya ek bir vakit harcayarak.

Son güncelleme ile arabalarda akıllı asistanın kullanımını sağlamak için tasarlanan Echo Auto, oldukça küçük ve hoş bir tasarıma sahip.

Echo Auto ile artık Alexa her zaman yanınızda!

Arabada rahatça konumlandırılan Echo Auto, Alexa'yı sesli komutlarla kontrol etmeye ve verimli bir şekilde kullanabilmeye olanak sağlayacak.

Bluetooth ve normal veri üzerinden kontrol edilecek olan Echo Auto toplamda sekiz mikrofona sahip olacak. Ürünün tanıtıldığı etkinlikte uyumlu olacağı araba markaları da gösterildi ve pek çok arabada Echo Auto'nun kullanılabileceğinin de müjdesi verilmiş oldu. 

Şimdilik ürünün çıkış fiyatı 50 dolar olarak belirlenmiş durumda. Tabii ki bu fiyat ilerleyen zamanlarda daha da artacaktır. Ürünün ülkemize ne zaman gelip gelmeyeceği konusunda da henüz net bir bilgi mevcut değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.