Güncel

EdTech uzmanları, Metaverse Education Alliance'ı başlattı!

EdTech uzmanları, Web3 oluşturucularını desteklemek için Metaverse Education Alliance'ı başlattı!

EdTech uzmanları, Metaverse Education Alliance'ı başlattı!

Daha fazla blok zinciri geliştiricisi sanal dünyada inşa etmeyi denedikçe, Web3 ve metaverse içindeki eğitim programlarının ve alanlarının geliştirilmesinde bir artış oldu.

EdTech uzmanları, Metaverse Education Alliance'ı başlattı!

Özellikle Learnoverse ve BitDegree CEO'su Danielius Stasiulis MetaExpo Singapur, Web3 ve Metaverse Education'ın eğitim yan etkinliğinde Metaverse Education Alliance'ı (MEA) resmen başlattı.

MEA, en iyi Web3 ve Metaverse EdTech operatörleri ve ilgili paydaşlar arasında işbirliğini teşvik etmeyi amaçlayan küresel bir projedir.

Mistletoe Inc.'in CEO'su ve Asya'nın en önde gelen yatırımcılarından biri olan Taizo Son, bir panel tartışmasında Danielius Stasiulis ile Asya pazarının dünya genelinde Web3 ve metaverse eğitimi için bir sonraki büyük merkez olarak nasıl yeniden markalaştırılacağını tartıştı.

EdTech uzmanları, Metaverse Education Alliance'ı başlattı! - Resim : 1

Soldaki Mistletoe CEO'su Taizo Son.

"Web3 ve Metaverse potansiyeli çok büyük ve bu potansiyeli harekete geçirmek için neye ihtiyacımız olduğu çok açık: Yetenek. Metaverse Education Alliance, ekosistemin yeni nesil Web3 ve Metaverse kurucularını eğitmek için atması gereken çok önemli bir adımdır. Metaverse'deki bir sonraki bölüm, insanların 'ben varım' dediği böyle anlarda yazılıyor”.

2030'a kadar bir metaverse oluşturmak için 150 milyona kadar beyin gerekiyor

Forumda ortaya çıktığı gibi, metaverse'yi 2030 yılına kadar hayata geçirmek için 70 ve 150 milyon zihne ihtiyaç duyulacağı tahmin ediliyor. Web3 eğitiminin metaverse gelişimi için önemi göz önüne alındığında, metaverse'yi oluşturacak yeni nesil insanları eğitmek için yaklaşık 7 milyon öğretmene ihtiyaç duyulacağı da tahmin edilmektedir.

Forumdaki katılımcılar, kripto pazarının mevcut durumu göz önüne alındığında, Web3 ve metaverse ekosistemlerinin, MEA gibi programların kullanımı yoluyla yetenek üretimi için eğitim programları oluşturmak için işbirliği yapması gerektiği konusunda anlaştılar.

MEA Taahhütünün bir parçası olarak üyeler, fırsat eşitliğine dayalı öğrenim sağlama, eğitimi dünyanın her yerinde erişilebilir kılma ve eğitim materyallerinin sorumlu bir şekilde akreditasyonu için prosedürler oluşturma gibi ortak idealleri desteklemeyi taahhüt eder.

Şu ana kadar şu firmalar ittifaka katıldı: Crypto Guilds, FIO Protocol, Pax World, Agora ve Unstoppable Domains.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.