Güncel

Efsane hacker grubu geri mi dönüyor?

Lulzsec grubu yeniden aktif olacak mı?

Efsane hacker grubu geri mi dönüyor?

İnternet dünyasının korkulu rüyalarından olan siber korsanlar tehlike saçmaya devam ediyor. Son zamanların en ünlü hacker gruplarından olan Lulzsec ekibinin geçtiğimiz aylarda tamamen ortadan kalktığını, efsane olarak tarihin tozlu sayfalarına gittiği düşünülüyordu.

Geçtiğimiz saatlerde YouTube'da ortaya çıkan yeni bir videoya göre hacktivist grubu hala hayatta ve yakında 3 TB veriyi nete sürecek. Video tüm internet sitelerinde hızla yayılmaya şimdiden başladı bile. Star Wars göndermeleri ile dolu video, filmdekine benzer bir kayar metin kullanıyor.

1339169212_lulzsec-hackers.jpg

Videoda Sabu'dan "Darth Sabu", FBI ajanlarından "FBI Sith'leri" şeklinde geçiyor ve bu bilgilerin devlet tarafından kullanıldığı öne sürülüyor. Bu baskıya karşı yeni bir eylem planlandığını anlatan metin, daha sonra 3 terabaytlık verinin kaynaklarını sıralıyor. Bu kaynaklar arasında state.gov sitesinden Suriye hükümetinin özel mail sistemine kadar pek çok site ve sunucu var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.