Efsane Winamp geri döndü! İşte yapılan değişiklikler

Bir zamanların efsanesi olan Winamp şimdi geri geliyor. İşte bir dönem efsaneleşen uygulama ile gelen değişiklikler.

Efsane Winamp geri döndü! İşte yapılan değişiklikler

Winamp bir zamanların efsanesi olan ve görünüşe göre asla ölmeyecek bir müzik yazılımı. Bir dönem müzik dinleyen herkesin kullandığı uygulama şimdi geri geliyor Güvenilir bir kaynak olan Pitchfork, geliştiricilerin yakın zamanda klasik MP3 programının ilk güncellemesini yayınladıklarını duyurdu.

Dışarıdan dramatik bir değişiklik olmasa da, yapımcılar yeni sürümü iki ekip ve pandemi döneminde yaptıkları sıkı çalışma sonrası hazırladı. Ancak elbette modern çağa uygun olarak bazı eklentiler getirildi. Çok daha yeni bir geliştirme platformuna geçiş de dahil olmak üzere, önemli değişiklikler var.

Efsane Winamp geri döndü! İşte yapılan değişiklikler

winamp

Yazılımın uzun bir geçmişi var. Winamp, müzik indirme döneminin başlarında, internette henüz çok fazla seçenek yokken fazlasıyla popülerdi.  Çok sayıda yaygın format değiştirildi. Şimdi ise uygulama kullanıcıya göre özelleştirilebilir arayüz dış görünümleri ve görselleştiricileri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Spotify gibi rakip uygulamalar ve akış seçeneklerinin yaygınlaşmasından yıllar sonra 2013'te Winamp projesi tekrar akıllara geldi. Radionomy, çevrimiçi müzik planlarına yardımcı olmak için 2014 yılında Winamp'ı satın aldı. Ekip son zamanlarda podcast ve radyo özellikleriyle "tamamen yenilenmiş" bir deneyim sunuyor. Bunun yanı sıra sanatçılarla daha yakın bir bağlantı kurma iddiası da mevcut. Uygulama Spotify ve YouTube Music'in aktif olduğu bu dönemde ne derece tercih edilir bekleyip göreceğiz.