Güncel

EFT saati dönemi kapanıyor, 7/24 EFT dönemi başlıyor

Merkez Bankası tarafından hayata geçirilecek FAST isimli ödeme sistemi ile 7/24 EFT yapılabilecek ve EFT ile havale arasında fark kalmayacak.

Merkez Bankası tarafından geliştirilen ve Fonların Anlık ve Sürekli Transferi kısa adıyla FAST olarak adlandırılan yeni ödeme sistemi ile farklı bankalardaki hesaplar arasında para transferi saniyeler içinde gerçekleştirebilecek.

EFT saati dönemi kapanıyor, 7/24 EFT dönemi başlıyor

Merkez Bankası'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre yeni sistem 18 Aralık 2020 tarihinde ilk denemeleri yapılacak şekilde kullanıma sunulacak. Sistemin kısa bir zaman içerisinde tüm finansal kuruluşları kapsayacak şekilde yaygınlaşması hedefleniyor.

FAST Sistemi ile birlikte, ödemelerin telefon numarası, kimlik numarası veya e-posta adresi gibi bilgiler kullanılarak daha kolay bir şekilde başlatılmasını sağlayan Kolay Adresleme Sistemi de kullanıma sunulacak.

İlk etapta İş Bankası ve Akbank bu sistemi kullanmaya başlayacaklarını duyurdu. FAST'i kullanacak diğer bankalarla ilgili detay ise şimdilik belli değil. 

Yorumlar
X Artık Biliniyor
Müthiş bir olay fevlakede dehşet mükemmel olağanüstü muazzam.
Cevapla
Nabcan adimi
Kullandığım internet yine 8 mega pixel olacak ben ne anladım bu isten
Cevapla
Fi yat
Yok senin 8 mega mikser olsun,bu kafayla daha çok beton harcı yaparsın, afferin, devam la
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.