Güncel

Eğer zararlı yazılım yazacak olsam, ben de Android'i hedef alırdım!

Android'in başındaki Sundar Pichai'den ilginç açıklamalar geldi.

Eğer zararlı yazılım yazacak olsam, ben de Android'i hedef alırdım!

Android işletim sistemine yönelik zararlı yazılımların sayısında artışın yaşanmasıyla kaynak mobil işletim sisteminin güvenlik açısından riskler taşıdığı nedeniyle eleştirilere maruz kalmıştı. Bu eleştirilere yanıt Google'dan geldi.

1394550433_img20140311170339.jpg

Android platformunun başındaki isim olan Sundar Pichai, Android'deki zararlı yazılım oranının yüksek olması, dünyanın en popüler mobil işletim sistemi olmasından kaynaklanıyor dedi. Sözlerine devam eden Pichai, "Eğer ben de bir zararlı yazılım hazırlayacak olsam, en fazla kullanıcısı olan Android'i hedef alırdım", yorumunu yaptı. Ayrıca yönetici, Android'in açık kaynak kodlu olmasının riskleri arttıran değil azaltan bir faktör olduğunun altını çizdi.

Son olarak Sundar Pichai, eski Android sürümleriyle satılan telefonların güvenlik konusunda sorunlar yaşadığını hatırlatarak telefon üreticilerine en son sürüm Android'i kullanmaları konusunda baskı yaptıklarını da hatırlattı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.