Güncel

Ekşi Sözlüğe Bakanlıktan erişim engeli! [Resmi açıklama geldi]

Türkiye'nin en büyük form ve bilgi sitelerinden olan Ekşi Sözlük, son zamanlarda sosyal medyada hedef tahtasına konulmuştu. Bakanlık resmi olarak siteye erişim engeli getirdi. İşte detaylar.

Ekşi Sözlüğe Bakanlıktan erişim engeli! [Resmi açıklama geldi]

Türkiye'nin en büyük form sitelerinden birisi olan Ekşi Sözlüğe Bakanlık tarafından resmi erişim engeli geldi.

Ekşi Sözlüğe erişim engeli

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında hedef tahtasına konan Ekşi sözlük için bir son dakika gelişmesi yaşandı. Bakanlık siteye geçici olarak erişim engeli getirdiğini açıkladı.

Sosyal medya da geçen haftalarda kurucusunun Fetöcü olduğu iddia edilen Ekşi Sözlük bu iddiların ardından çokca eleştirilmişti.

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle birçok vatandaşımız hayatını kaybetmiş onlarca insanımız da yaralanmıştı. Türm Türkiye tek yürek olurken bölgeye uluslararası yardım da dahil birçok yardım yapılmıştı.

Son zamanlarda hedefde olan site için son yaşanan gelişmeler siteyi tekrar gündeme getirdi. Ekşi sözlükte açılan bir başlıkta "Deprem kolilerini çalan askerler" iddiası ekşi sözlük için bardağı taşıran son damla oldu.

Ekşi sözlük kapatılıyor mu?

Ekşi sözlüğün resmi Twitter hesabından konuya ilişkin açıklama da gelirken sosyal medyadaki kullanıcıların bazılarından tepki geldi. Ekşi sözlüğün neden kapatıldığına dair henüz net bir açıklama yapılmadı.

Sosyal medya kullanıcılarını ikiye bölen bu kararın arkasında yukarıdaki başlığın mı sebeb olduğunu henüz bilmiyoruz. Ancak erişim engelinin kısa süre içerisinde çözülüp siteye erişimin tekrar geri gelmesi bekleniyor.

Ekşi Sözlük için alınan bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Fahir
Bir daha açılmasın. Küf kokuyor...
Cevapla
hydar amca
erişim engeli değil kökten silinmesini istiyoruz.
Cevapla
Abc
Ekşimiş sözlüğü kapatmışlar sevindik doğrusu
Cevapla
Wikipedia
Wikipedia gibi olacak sanırım sonra geri açılacak. Ekşide aslında birçok iyi bilgi bulunuyor. Ama absürd ve uydur bilgiler ve başlıklar da var asılsız yani
Cevapla
Kurt
Bakanlık kısaca şunu demiş eksiklikleri, shut the f... up
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.