Güncel

Elektrik faturalarına yeni düzenleme geliyor!

Elektrik faturalarına gelen tepkilerin ardından şimdi yeni bir düzenleme daha geliyor diyebiliriz. İbrahım Kalın elektrik faturaları ile ilgili bazı söylemlerde bulundu.

Elektrik faturalarına yeni düzenleme geliyor!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın herkesi ilgilendirecek bazı açıklamalarda bulundu. Uzun süredir Türkiye'nin gündeminde elektrik faturaları var. Yılbaşından beri herkes birbirine gelen elektrik faturasının rakamını sorar halde. Hal böyle olunca da vatandaş rakamlara isyan etmeye başladı.

Enflasyona karşı vatandaşı ezdirmeyecekleri söyleyen İbrahim Kalın elektrik faturaları ile ilgili herkesi ilgilendirecek bazı açıklamalarda bulundu.

Elektrik faturalarına yeni düzenleme geliyor!

elektrik

Ocak ayı boyunca en çok konuşulan konulardan biri elektrik faturaları oldu. Vatandaş faturalarını ödemekte zorlanırken sosyal medyada herkes bu duruma tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada elektrik faturalarına bir düzenleme getirileceğini belirtmişti. 150 kWh olarak belirlenen aylık elektrik tüketim kademesinin 210 kWh’ye yükseltileceğini belirtmişti. 

Ancak bu düzenleme yeterli gelmemiş olacak ki başka bir açıklama daha geldi. İbrahim Kalın, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: "Elektrik faturalarında yeni adımlar kesinlikle atılacak. Cumhurbaşkanımız da talimatlarını veriyor. Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz." Henüz konunun detayları belli değil. Yapılacak değişikliğin detayları da bilinmiyor ancak her düzenleme vatandaşın sırtındaki yükü bir nebze de olsa azaltacaktır. 

Enflasyon rakamı Ocak ayında yüzde 50 seviyelerine gelmiş durumda. Bu da her şeyin fiyatına yansıyor diyebiliriz. Nisan ayında enflasyonun zirveyi görmesi bekleniyor. Ülkemizin enflasyonla mücadelesi kısa sürede çözülmeyecek gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.