Güncel

Elektrikli scooter Martı sürücüsü trafik kazasında öldü

Dünyada da bulunan elektrikli scooter çözümlerinin yerli karşılığı olan Martı kullanan bir kişi kazaya karıştı ve hayatını kaybetti.

Elektrikli scooter Martı sürücüsü trafik kazasında öldü

İstanbul Beşiktaş Sanayi Mahallesi üst geçidi bölgesinde yaşanan olayda 17 yaşındaki bir Martı kullanıcısı çarptığı bir aracın altında kalarak hayatını kaybetti. Dünyada da benzerleri bulunan ve kullanılan dakikaya göre ücretlendirilen elektrikli scooter çözümlerinden biri olan Martı, ilk kez ölümlü bir kazaya karışmış oldu.

Elektrikli scooter Martı sürücüsü trafik kazasında öldü

Gece yarısı saatlerinde yolun karşısına geçmeye çalışan Martı sürücüsü 17 yaşındaki O.Y, kendisine çarpan otomobilin altında kalarak 30 metre sürüklendi. Aracın altında kalan Martı sürücüsü olay yerinde hayatını kaybetti. Dünyanın farklı ülkelerinde de kullanılan ancak benzer ölümlü kazalar yüzünden bazı şehirlerde yasaklanan Martı türevi elektrikli scooter çözümleri kısa mesafeler için tercih ediliyor.

Sokaktaki aydınlatma direkleri ve benzeri yerlere kilitle bağlanan Martı scooter, sisteme üyeliği bulunanlar tarafından kullanılabiliyor. İşi bittikten sonra yine benzer bir yere kilitlenen bu araçlar kullanılan süreye göre ücretlendiriliyor. Özel bir yolu olmadan araçlarla beraber kullanılan Martı benzeri cihazlar trafik açısından tehlike oluşturabiliyor. Martı geçen yıl Mart ayında Türkiye'de kullanıma sunulmuş bir girişim olarak hayatımıza girmişti. 

Yorumlar
Uçmag anlamı cennet tir
Ya arkadaşlar hiçbirinizmi 6. 7. Sınıf din dersi işlemediniz adamcağızın suçu ne niye linçliyorsunuz
Cevapla
Kaan
Burası türkiye
Cevapla
Ali
Firmayı neden beyan ediyorsunuz maksadınız girişimcilerin önünü tıkamak insan sizin gibi tellalları dikkate almamalı
Cevapla
💠Gakko💠
Mekanı ucmag olsun Hak mekanını cennet eylesin inşallah
Cevapla
erhan karataş
Allah seni bildiği gibi yapsın ölenle dalga geçilirmi
Uçmag ya da Uçmamag
İşte bütün mesele bu mu? Rahatsız mısın arkadaşım sen :)
necmi
cahil olduğun için yorumun ve cevabın bu kadar demi ! oku medeni ol hiç bişey yapamıyorsan empati kur o kişi senin birinci derecede yakının olsa idi yine böyle yazarmıydınız ?
Ali
O ne ya uçlar ne demek ahlatta bilelim
Teknoloji Oku Editörü
Ucmag ne demek hacı ? Sen artık su kaçırdın. Hadi git ya
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.