Güncel

Elon Musk canlı yayında herkesi şaşırttı!

Bir canlı yayında elektrikli uçak tasarımından bahsederken ünlü iş adamı Elon Musk, herkesin gözü önünde esrar ve viski içmeye başladı. 

Elon Musk canlı yayında herkesi şaşırttı!

Sön dönemin en popüler iş adamlarından biri olan Elon Musk, tavırlarıyla itibar kaybına uğrayan ünlüler arasında yer almakta. Bir canlı yayında elektrikli uçak tasarımından bahsederken ünlü iş adamı, herkesin gözü önünde esrar ve viski içmeye başladı. 

YouTube üzerinden canlı olarak yayınlanan Joe Rogan Experience isimli programa katılan, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, canlı yayında esrar kullandı. Elektrikli uçak projesinden bahseden Musk, bu uçağın sahip olacağı donanımın, günümüzde bulunan teknolojiden daha üstün olacağını savundu. 

Dikey kalkış yapabilecek olan bu uçaklar, süpersonik hızlarda uçabilecek olmasına rağmen şu sıralar şirketin öncelikli projelerinden biri değil. Tesla'nın hala elektrikli arabalar konusunda sorunlar yaşadığını düşünürsek... evet, biraz erken bu tarz konular için. 

Elektrikli uçak projesi esnasında esrar içmeye başlayan Joe Rogan, Musk’ı da esrar içmeye davet etti. Bu davet üzerine “Yasal olduğuna eminiz değil mi?” diye soran Musk, ardından esrarı çekiyor ve olanlar oluyor. 

Elon Musk canlı yayında herkesi şaşırttı!

Uçak projesinin şimdilik o kadar da önemli olmadığını söyleyen Musk, “Elektrikli otomobiller önemlidir, güneş enerjisi önemlidir, enerjinin sabit olarak depolanması önemlidir. Bu şeyler, elektrikli süpersonik uçağı yapmaktan çok daha önemli.” dedi. 

Açıklamalarını; “Atmosfer ve okyanuslarla çılgın bir oyun oynuyoruz. Yeraltından çok miktarda karbon alıyoruz ve bunu atmosfere bırakıyoruz, bu çılgınlık. Bunu yapmamalıyız. Bu çok tehlikeli. Sürdürülebilir enerjiye geçişi hızlandırmalıyız. Demek istediğim, tuhaf olan şey, belli ki uzun vadede petrol tükenecek.

Benim yapabileceğim ve yakabileceğimiz çok fazla enerji var. Uzun vadede sürdürülebilir bir enerji taşımacılığına ve enerji altyapısına sahip olmalıyız. Bunun son nokta olduğunu biliyoruz, bundan eminiz. Öyleyse neden bu yeraltı olayını, yeraltından trilyonlarca ton karbon aldığımızı, atmosfere ve okyanuslara saldığımızı görmüyoruz? Bu delice şey, insanlık tarihinin en aptal deneyidir.'' sözleriyle sonlandırdı.

Yorumlar
Tipitip
Herşeye ulaşmış adam.Her türlü zevki tadacak tabi.Yarasin koçum.
Cevapla
ADQDQWDW
DWFWF
Cevapla
misafir
dünyayı kurtarmayı düşünen adam esrar içiyor..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.