Güncel

Elon Musk çıldırdı! Bu nasıl proje?

Elon Musk, yakında çıkacak olan ikinci nesil Starlink internet uydularının ABD'deki T-Mobile telefonlarıyla ve potansiyel olarak diğer operatörlerle bağlantı için hücresel antenler içerdiğini duyurdu.

Elon Musk çıldırdı! Bu nasıl proje?

Musk, etkinliğin ardından, bağlantıların şu anda AT&T'nin LTE ağına bağlı olan Tesla'nın elektrikli arabalarıyla çalışıp çalışmayacağını soran tweet'lere yanıt verdi. Musk'a göre cevap evet.

Musk bunun nasıl işleyeceği veya kullanıcıların karasal cep telefonu alıcıları tarafından erişilemeyecek bir yerdeyken bağlantılardan ne kadar veri erişimi bekleyebilecekleri hakkında ayrıntıya girmedi. Musk, etkinlik sırasında Starlink'in uydudan hücresel kapsama alanının, uydunun kapsama alanındaki herkes tarafından paylaşılan 2 - 4 Mbps bağlantı sağlayabileceğini söyledi.

Bu, arabanızın kameralarından canlı video akışı gibi bazı birinci sınıf bağlantı özellikleri için yeterli olmayacaktır. Yine de, "gökyüzünü görebildiğin her yerde", hiç işe yaramayan bir bağlantı, potansiyel olarak bağlantı olmamasından daha iyidir.

Yıllar geçtikçe Tesla, elektrikli araçlarıyla standart olarak gelen bağlantı paketlerini küçülttü. Haziran 2018'in sonundan önce satın alınan otomobiller, ücretsiz olarak Premium Bağlantı özelliğine sahipken, 20 Temmuz 2022'den önce satın alınan otomobillerin tümü, en azından araç içi haritalar ve navigasyon içeren standart bağlantı paketini içeriyor.

Bu bağlantılar, "araca harici olarak sağlanan herhangi bir özellik veya hizmet için gereken iyileştirmeler veya yükseltmeler hariç" aracın kullanım ömrü boyunca kullanılabilir. Şu anda sahip olmayan bir Tesla'ya Premium Bağlantı aboneliği eklemek, aylık 9,99 veya yıllık 99 ABD Doları tutarında.

           

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.