Güncel

Elon Musk, Dogecoin biriktirdiğini onayladı! Dogecoin ne tepki verdi?

Tesla CEO'su Elon Musk, Dogecoin kripto para birimini destekleyeceğini açıkladı.

Elon Musk, Dogecoin biriktirdiğini onayladı! Dogecoin ne tepki verdi?

Meme kripto para birimi Dogecoin, Tesla CEO'su Elon Musk'ın token için desteğini onaylamasının ardından düzeltmesini bir kenara bıraktı ve yeşile döndü.

Elon Musk, Dogecoin biriktirdiğini onayladı! Dogecoin ne tepki verdi?

Elon Musk, 19 Haziran'daki  bir Twitter gönderisinde, Dogecoin'e desteğini doğruladı ve büyük kayıplar yaşamasına rağmen hala meme tokenini biriktirdiğini doğruladı.

Sonuç olarak, basın zamanında DOGE, son 24 saatte yaklaşık %7'lik kazançlarla 0.056 dolardan işlem görüyordu. Ancak haftalık grafik, genel piyasa fiyat hareketine paralel olarak %13'ün üzerinde kayıp kaydetti.

DOGE 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Musk, DOGE'yi desteklediği için davayla karşı karşıya

Musk'ın onayı, iki şirketi Tesla ve SpaceX ile birlikte 258 milyar dolara dava edildikten sonra geldi. Bir Amerikan vatandaşının açtığı davada Musk, Dogecoin'i pompalamakla suçlanırken, milyarderin meme kripto para birimini desteklemek için bir haraç alma planının parçası olduğunu iddia ediyor.

Dava Musk ve şirketlerinin Dogecoin'i tanıtmasını engellemeye çalışıyor. Dogecoin'in değeri, Musk'ın Twitter hesabı aracılığıyla Dogecoin'E desteğini dile getirmesinden sonra yükseldi. Onun girdisi, DOGE'yi piyasa değerine göre ilk on kripto para birimine katılmaya itti. 

Son aylarda Dogecoin, meme coinlerinin etrafındaki hype soğumaya başladığı için esas olarak kırmızı bölgede işlem gördü. Geçtiğimiz günlerde bildirildiği üzere, Musk'ın geçen yıl Mayıs ayında Saturday Night Live programında yer almasından bu yana DOGE, değerini neredeyse %90 oranında kaybetti. Dogecoin güncel durumda %3,09 yükseliş ile 0,05908 dolardan işlem görüyor.

Yorumlar
Seco
Sakın coin almayın,bu şahsiyeti yıllardır takip ediyorum ve bahsettiği desteklediği coinide takip ediyorum,milleti soyup sogsns çevirdi aman dikkat uzak durun, yatırım tavsiyesi değildir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.