Elon Musk pedofili iftirasından mahkemede

Elon Musk pedofili ile suçladığı İngiliz dalgıçtan özür dilemesine rağmen, açılan davaya yapılan itirazı mahkeme reddetti.

Elon Musk pedofili iftirasından mahkemede

Elon Musk pedofili ile suçladığı İngiliz dalgıç Vernon Unsworth’a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davaya yapılan itiraz mahkemece reddedildi.

Elon Musk davalık olmaktan kurtulamadı

Geçtiğimiz yaz Tayland’da bir mağarada sıkışıp kalan çocukları kurtarma operasyonu sırasında Elon Musk, İngiliz dalgıç Vernon Unsworth’a ‘pedofili’ yakıştırmasıyla gündeme gelmişti. Uzun bir süre ikili arasında Twitter'da başlayan sözlü atışmalara Elon Musk'ın özür dilemesiyle son bulmuştu.  Ancak İngiliz dalgıç konuyu mahkemeye taşıdı ve Los Angeles’taki federal mahkemede Elon Musk'ın yargılama süreci başladı. Davaya itiraz eden Musk'ın bu itirazı mahkeme tarafından reddedildi. Mahkemenin 22 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşeceğini açıklandı.

Mağarada kurtarılma çalışmaları sırasında Elon Musk, Twitter üzrinden ‘’Ne var biliyor musun, gösterilen videodan rahatsız olmadım. O denizaltı ya da podlardan birinin, 5. mağaraya kadar sorunsuz şekilde gitmesini sağlayacağız. Üzgünüm "pedo" herif, gerçekten bunu istedin.’’ gibi sert bir açıklama yaparak Unsworth’u pedofili olmakla suçlamıştı. Yaşanan bu olay üzerine açılan hakaret davasında  Unsworth, Musk’tan 75 bin dolardan fazla tazminat talebinde bulunmasının yanı sıra Musk’ın başka kişi yada kurumlara aşağılayıcı sözler söylemesini engelleyici bir mahkeme kararını da talep ediyor.

Elon Musk söylemleri ile dikkat çekiyor

Twitter’da yaptığı sansasyonel açıklamalar ve kişilere karşı yönelttiği kötü ve aşağılayıcı söylemleri ile dikkat çeken Musk, geçtiğmiz dönemlerde Twitter’dan attığı mesajlarla yatırımcıları yanlış yönlendirmesi gerekçe gösterilerek 40 milyon dolarlık bir tazminat ödemek zorunda kalmıştı.