Güncel

Elon Musk tarihe geçti: Servetinden bir yılda 170 milyar dolar kaybetti

Elon Musk'ın serveti geçen yıl 170 milyar dolar, yılbaşından bu yana ise 101 milyar dolar kayıp yaşadı. “Dünyanın en zengin insanı” unvana sahip Musk hala unvanını korurken, yılın başından bu yana serveti 76,7 milyar dolar azalan Amazon'un kurucusu Jeff Bezos dünyanın ikinci en zengin insanıdır.

Elon Musk tarihe geçti: Servetinden bir yılda 170 milyar dolar kaybetti

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk'ın serveti yılbaşından bu yana 100 milyar dolardan fazla düştü. Tesla, SpaceX ve Twitter CEO'su Musk'ın serveti uğradığı keskin kayıplarla aşındı.

"Düşüşe rağmen hala dünyanın en zengini"

Gündemden ismi hiç düşmeyen Elon Musk, geçen yıl kasım ayında 340 milyar dolar ile zirve yapan serveti 170 milyar dolar zararla oldukça büyük bir kayıp verdi. Elon Musk'ın serveti geçen yıl 170 milyar dolar, yılbaşından bu yana ise 101 milyar dolar azaldı. Bu düşüşe rağmen Musk, dünyanın en zengin insanı olmaya devam ediyor.

2022'nin en büyük kaybedeni Musk'ın ardından Amazon'un kurucusu Jeff Bezos geliyor. Bezos'un serveti yılbaşından bu yana 76,7 milyar dolar azalarak 116 milyar dolara geriledi. Bir zamanlar dünyanın en zengin insanı olan Bezos, şimdi dördüncü sırada. Avrupa ve Fransa'nın en zengin insanı Bernard Arnault'nun serveti bu yıl 21.5 milyar dolar azalarak 157 milyar dolara geriledi. Arnault, en zenginler listesinde ikinci sırada yer alıyor. Microsoft'un patronu Bill Gates de bu yıl 25,3 milyar dolar zararla en zenginler listesinde 5. sırada yer alıyor. Gates'in şu anda net değeri 113 milyar dolar.

2022 yılında ünlü milyarderler büyük kayıplar yaşarken, Hindistan'ın en zengin insanı Gautam Adani büyük bir yükseliş kaydetti. 60 yaşındaki Adani'nin net serveti, bu yıl 53 milyar dolar artışla 130 milyar dolar. Bloomberg milyarderler endeksi verilerine göre Adani'nin serveti 16 Mart 2020'de 5,8 milyar dolardı. Kömür üretimi, ticareti ve liman işletmeciliği ile tanınan Adani, son yıllarda yenilenebilir enerji ve medya yatırımlarıyla da adından söz ettiriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.