Elon Musk, Twitter CEO'luğunu bırakıyor mu? DOGE nasıl tepki verecek?

Elon Musk, Twitter CEO'luğundan istifa ediyor olabilir; DOGE nasıl tepki verecek?

Elon Musk, Twitter CEO'luğunu bırakıyor mu? DOGE nasıl tepki verecek?

Kripto para piyasası hala FTX çöküşünün artçı şoklarını hissediyor ve Tesla'nın (NASDAQ: TSLA ) ve Twitter CEO'su Elon Musk'ın favori tokenlerinden biri olan Dogecoin ( DOGE ), topluluk istifasını desteklediği için baskı altında. sosyal ağ başkanı.

Elon Musk, Twitter CEO'luğunu bırakıyor mu? DOGE nasıl tepki verecek?

Gerçekten de Musk, topluluğa Twitter'ın başkanı olarak istifa edip etmeyeceğini soran ve anket sonuçlarına saygı duyacağına söz veren bir anket yayınladı. Basın saatine göre, ankete katılanların çoğunluğu (%57,6) 19 Aralık itibarıyla 16,7 milyondan fazla oyla 'Evet' dedi.

İlginç bir şekilde, Ethereum ( ETH ) kurucusu Vitalik Buterin, Musk'ın şu anda anketörlerin %42,4'ünün istifa etmemesi yönünde oy kullandığı anketi yorumladı ve kamuoyu anketini gönderme ve buna uyma kararına duyduğu saygıyı dile getirdi.

DOGE ankete tepki gösteriyor

Bu arada, Dogecoin'in fiyatı düşüş eğilimi kaydediyor, meme tokeni 0,07812 $'dan el değiştiriyor, çizelgelerin gösterdiği gibi, gün içinde %0,03, hafta genelinde %12,36 ve önceki 30 güne göre %7,06 düşüş gösteriyor.

Elon Musk, Twitter CEO'luğunu bırakıyor mu? DOGE nasıl tepki verecek? - Resim : 1

DOGE 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

19 Aralık tarihli CoinMarketCap verilerine göre , 10,36 milyar dolarlık piyasa değeriyle meme dog coin, Cardano'yu ( ADA ) bu pozisyondan çıkardıktan sonra, bu göstergeye göre sekizinci en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Misk etkisi

Tarihsel olarak, Dogecoin'in piyasa hareketleri, Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından beş hafta içinde piyasa değerine 5 milyar dolarlık bir akış da dahil olmak üzere, Tesla CEO'sunu çevreleyen olumlu veya olumsuz gelişmeleri takip etme eğilimindeydi.

Daha önce Dogecoin fiyatı, Musk ve Buterin'in DOGE'u yükseltmek için birlikte çalışmayı planladıklarına dair söylentiler üzerine %8 ve DOGE-1 ay uydusunun fırlatılmasının hızla yaklaştığı haberi üzerine bir haftada %25 yükseldi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.