Elon Musk ve Twitter arasında ipler gerildi

Elon Musk ve Twitter arasındaki gerginlik hız kesmeden devam ediyor. Satın alımdan vazgeçen Musk ve Twitter şu anda mahkemelik durumda. İşte detaylar.

Elon Musk ve Twitter arasında ipler gerildi

The New York Times'dan gelen bir rapora göre Elon Musk ve Twitter arasındaki gerginlik iyice arttı. Bildiğiniz üzere Musk, platformu satın almak istediğini söylemiş ancak ardından Twitter'ın bot hesaplar hakkında dürüst davranmadığının iddia ederek bundan vazgeçmişti.

Şimdi ise Musk, Twitter'ı platformundaki bot hesapların gerçek sayısını sakladığı için dolandırıcılıkla suçluyor. Twitter-Musk destanının son bölümünde, Tesla CEO'sunun ekibi yasal bir dosyada, sosyal ağdaki reklamlarle etkileşim kuran günlük aktif kullanıcılarının yüzde 10'unun gerçek olmayan hesaplar olduğunu iddia ediyor. Hatırlarsanız, Twitter uzun süredir botların kullanıcı tabanının yüzde beşinden daha azını temsil ettiğini savunuyordu. Ancak Musk, durumun böyle olmadığı konusunda ısrarcı. 

Elon Musk ve Twitter arasında ipler gerildi

elon musk

Aynı zamanda üretken bir Twitter kullanıcısı olan Tesla ve SpaceX CEO'su, şirketin en büyük hissedarı olduktan sonra Nisan ayında sosyal ağda agresif bir devralma kampanyası başlattı. Twitter teklifini çabucak kabul ederken, kısa bir süre sonra platformdaki sahte hesapların sayısı üzerine problemler yaşanmaya başladı. 

Twitter, 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasından vazgeçmeye çalıştığı için Musk'a dava açtı. Musk'ın avukatları, sosyal ağın, Musk'ın platformu "şişirilmiş bir fiyata" satın almayı kabul etmesini sağlamak için bot sorununu gizlediklerini iddia ediyor.