Güncel

Elon Musk ve Twitter cehpesinde son durum!

Uzun süredir devam eden Twitter ve Elon Musk çatışmaları Musk'ın platformu satın almaktan vazgeçmesi ile son buldu. İşte tüm detaylar.

Elon Musk ve Twitter cehpesinde son durum!

Tesla CEO'su Elon Musk, Nisan ayında sosyal ağ sitesi Twitter'ı 44 milyar dolara satın almayı planladığını duyurdu, ancak daha sonra Twitter'daki spam botları hakkında daha fazla veri beklediği için satın almayı askıya aldı. Musk, anlaşmanın söz konusu olmadığını ve daha düşük bir fiyata gerçekleşebileceğini söylerken, dünyanın en zengin insanı şimdi anlaşmayı feshediyor.

Musk'ın ekibi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na yaptığı bir dosyada, anlaşmanın feshedilme nedenleri olarak anlaşmanın "birden fazla hükmünün esaslı ihlali" ve Twitter'ın "yanlış ve yanıltıcı beyanları" gösteriliyor. Sosyal ağ ayrıca anlaşmaya yönelik sözleşme yükümlülüklerine uymamakla da suçlanıyor.

Dosyalama, Musk'ın Twitter'daki spam botları hakkında "Twitter platformundaki sahte veya spam hesapların yaygınlığına ilişkin bağımsız bir değerlendirme yapmak" için defalarca veri istediğini, ancak şirketin bu bilgiyi sağlamadığını söylüyor.

Elon Musk ve Twitter cehpesinde son durum!

Twitter, Musk'ın bu verilerle ilgili taleplerini bazen görmezden geldi ve bazen de "haksız görünen nedenlerle" reddetti. Şirket ayrıca bazen eksik veya kullanılamaz bilgiler vererek Musk'ın taleplerine uyacağını da iddia etti.

Bu Twitter anlaşması, başından beri bir rollercoaster yolculuğu oldu. Ancak bu satın almanın feshedilmesinin ardından platform da Musk'a dava açmayı planlıyor diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.