Elon Musk yaptı yapacağını! Twitter hisseleri %10 düştü!

Twitter hisseleri, Musk'ın işten çıkarma planlarının olumsuz duyguları körüklemesinden sonra piyasa öncesi %10 düştü!

Elon Musk yaptı yapacağını! Twitter hisseleri %10 düştü!

Elon Musk'ın Twitter'ı (NASDAQ: TWTR ) satın aldığı haberi başlı başına dikkat çekiciydi; Ancak, çıkan yeni raporlar gün geçtikçe daha da şok edici. İlk potansiyel yararlanıcılar, hissedarlar, Musk sosyal medya şirketini  satın almayı teklif ettiğinden beri çılgın bir yolculuğa çıktı.

Elon Musk yaptı yapacağını! Twitter hisseleri %10 düştü!

20 Ekim'de CNBC'nin Fast Money üyeleri Musk'ın Twitter'ın iş gücünün %75'ini kesmeyi planladığına dair duyurusunu tartıştı . Piyasaların ilk tepkisi, piyasalar Twitter satın alma senaryosu ile ne olacağını anlamaya çalışırken, son işlem seansını %6'nın üzerinde düşüşle sonlandıran  Tesla (NASDAQ: TSLA ) hisselerini cezalandırmak oldu.

Ayrıca, Tesla için yapılan son kazanç çağrısı sırasında Musk, kendisinin ve diğer yatırımcıların Twitter için fazla ödeme yaptığını, ancak sosyal medya şirketinde uzun vadeli değer gördüğünü iddia etti.

Musk'ın devralma sonrasında Twitter çalışanlarını sindirme planı hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktıkça, TWTR hisseleri piyasa öncesi işlemlerde %9,52 düştü.

Elon Musk yaptı yapacağını! Twitter hisseleri %10 düştü! - Resim : 1

TWTR ön pazar verileri. Kaynak: Nasdaq

TWTR şeması ve analizi

Geçen ay, TWTR 40.66 $ ile 52.70 $ arasında geniş bir aralıkta işlem görürken şu anda aralığın ve tüm günlük hareketli ortalamaların altında kalıyor . Teknik analizin 47.98$'da bir destek çizgisi ve 49.17$'da bir direnç çizgisi gösterdiğini   de belirtmekte fayda var.

Elon Musk yaptı yapacağını! Twitter hisseleri %10 düştü! - Resim : 2

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.