Güncel

Elon Musk'ın en büyük Twitter hissedarı olması, DOGE için ikinci bir şans mı?

Elon Musk en büyük Twitter hissedarı olduktan sonra DOGE yükselmeye mi hazırlanıyor?

Elon Musk'ın en büyük Twitter hissedarı olması, DOGE için ikinci bir şans mı?

Twitter hisseleri, Elon Musk'ın ABD sosyal medya devinde son %9.2'lik hissesini elde etmesinin ardından, piyasa öncesi ticarette %30'a kadar yükseldi ve milyarderlerin favori kripto para birimi Dogecoin'in (DOGE) fiyatının değişip değişmeyeceğine dair tartışmalara yol açtı.

Elon Musk'ın en büyük Twitter hissedarı olması, DOGE için ikinci bir şans mı?

Tesla CEO'su Elon Musk'ın Twitter'ın en büyük hissedarı olacağı duyurusunun ardından, mem para birimi, CoinMarketCap istatistiklerine göre önceki hafta 0.153 $ ve %2.89'dan işlem görerek gün içinde %8.36'ya kadar yükseldi.

Doge 1 günlük fiyat analizi. Kaynak: CoinMarketCap

Dogecoin'in fiyatı 0.1431 dolardan 0.155 dolara fırladı ve bir saatten kısa bir sürede piyasa değerine 1.5 milyar dolardan fazla ekledi.

Musk'tan DOGE'ye destek

Elon Musk, orijinal meme madeni parasına olan hayranlığını çeşitli vesilelerle, tuhaf onaylardan DOGE'u Tesla'nın ürünleri için ödemelere entegre etmeye kadar her şeyde dile getirdi.

Twitter'a yaptığı yatırımın ardından birçok kişi, platformda Dogecoin merkezli geliştirmeler yapıp yapmayacağı konusunda spekülasyon yapmaya başladı.

Gazeteci ve kripto savunucusu Tim Pool şunları söyledi : 

"Ya Elon Musk Twitter'ı devralırsa, o zaman reklamverenlerin Doge'da reklam satın almalarını talep ederse."

Daha önce Musk, 25 Mart'ta Twitter'ın "ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için şart olduğu" ilkesine "kesinlikle bağlı olduğuna" inanıp inanmadıklarını görmek için 80 milyon takipçisiyle anket yapmak için platforma gitmişti.

Ayrıca Musk, dahil olacağı herhangi bir yeni sosyal ağın, memeden ilham alan kripto para birimi Dogecoin'i destekleyecek bir dijital ipucu kavanozu içereceğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.