Güncel

Elon Musk'ın Tesla çalışanlarına yolladığı mail gündem oldu!

Tesla CEO'su Elon Musk çalışanlarına yolladığı iki ilgi çekici mail ile gündem oldu. İşte Musk'ın çalışanlarına yolladığı maillerin içerikleri.

Elon Musk'ın Tesla çalışanlarına yolladığı mail gündem oldu!

Tesla CEO'su Elon Musk, yine farklı bir konuyla gündeme oturdu. CNBC, Musk'ın Ekim ayının ilk haftasında Tesla çalışanlarına gönderdiği bir çift e-postayı yayınladı. Bu iki e-posta farklı içerikleri sebebiyle gündem oldu.

Mailin yollandığı dönemde Tesla, tedarik zinciri baskılarına, özellikle de çip sıkıntısına rağmen rekor üçüncü çeyrek teslimatlarını henüz açıklamıştı. Sonunda, uzun zamandır beklenen “Tam Kendi Kendine Sürüş Beta” düğmesini yayınlayarak Tesla araç sahiplerinin, aracı halka açık yollarda test etmek için yayın öncesi sürücü yardım yazılımına kaydolmalarına izin verdi.

Elon Musk'ın Tesla çalışanlarına yolladığı mail gündem oldu!

CNBC ayrıca Musk'ın son aylarda gönderdiği, şirketin Berlin yakınlarındaki yeni fabrikasında çalışan çalışanlara yönelik mailleri yayınladı. İşte Musk'ın 3 Ekim ve 4 Ekim'de çalışanlara söyledikleri.

"Herkese

Gönderen: Elon Musk

Tarih: 3 Ekim Pazar 

konu: Fabrikada Müzik

Söylemek isterim ki fabrikada müziği ve çalımayı daha keyifli hale getiren her şeyi destekliyorum. Bir çalışanın isteğine göre çalışanlar tek kulaklıkla müzik dinlerse diğer kulakları güvenlik açısından bizde olur. 

Bir çalışan bana bir not gönderdi ve diğer kulağın güvenlikle ilgili sorunları dinleyebilmesi için bir kulaklığımız müzik için kullanıp kullanamayacağımızı sordu. Bu bana iyi geliyor. Ayrıca, meslektaşlarınız arasında müzik seçimleri konusunda makul bir anlaşma olduğu sürece, hoparlörlerden gelen ortam müziği de tamamen kabul edilebilir. Gününüzü iyileştireceğini düşündüğünüz başka şeyler varsa, lütfen bana bildirin. Her gün işe gelmeyi dört gözle beklemenizi çok önemsiyorum!"

İlk mektubun içeriği bu şekilde iken diğer mektup ise patronun kim olduğunu hatırlatır türdendi. İşte diğer mektubun içeriği:

Herkese

Gönderen: Elon Musk

Tarih: 4 Ekim Pazartesi

konu: Lütfen aklınızda bulundurun

Benden açık talimatlar içeren bir e-posta gönderilirse, yöneticiler tarafından izin verilen yalnızca üç eylem mevcuttur.

1. Eğer söylediğim şeylerin yanlış olduğunu düşünüyorsanız sebebiyle birlikte bana mail atın. Bazen yanılıyor olabilirim.

2. Söylediklerim belirsizse daha fazla açıklama isteyin.

3. Yönergeleri yürütün.

Yukarıdakilerin hiçbiri yapılmazsa, o yöneticiden derhal istifa etmesi istenecektir.

Teşekkür ederim,

Yorumlar
ramazan çetin
bu maillerde ne sorun var gayet güzel ve açıklayıcı olmuş bence
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.