Güncel

Hindistan'da boktan festival! Birbirlerine dışkı attılar

Hindistan'da yapılan bir festival sosyal medyanın gündemine bomba gibi oturdu. İnek dışkısı ile gerçekleşen festival görüntüleri viral oldu.

Hindistan'da boktan festival! Birbirlerine dışkı attılar

Hindistan'da ortaya çıkan bir festival görenleri hayretler içinde bıraktı. İnsanlar eğlenmek için farklı şeyler denerken Hindistan'da bir festivalde dışkı savaşı başladı. Hindistan'da kutsal sayılan bir hayvan olan ineğin dışkılarını birbirine atan insanlar çılgınlar gibi eğlendi desek yeridir.

Hindistan'da boktan festival! Birbirlerine dışkı attılar

Hindistan'ın en önemli yöresel etkinlikleri arasında yer alan geleneksel Gübre Festivali tekrar sosyal medyanın gündemine düştü. Yerel halkın birbirlerinin üstüne dışkı sürerek kutladığı bu festival kısa sürede gündem oldu.

Daha önce de benzerleri yapılan festivalde insanlar bir araya gelerek kalabalık bir ortamda gübre savaşı yapıyor. Festivalde ineklerin çektiği römorklarda toplanan hayvan dışkıları, öncelikle Hindu rahipler eşliğinde tapınakların önüne yığılıyor ardından vatandaşlar birbirlerinin üstüne inek dışkısı sürerek kutlama yapmaya başlıyor.

Özellikle koronavirüsün yoğun olduğu bir dönemde yapılan bu festival sosyal medyada tekrar gündeme oturdu. Hindistan kültüründe inekler kutsal olduğu için bu dışkının onlar için büyük bir önemi var. Bize ne kadar ilginç ya da gülünç gelse de her kültür kendi prensiplerine sahip diyebiliriz. İnek dışkısının dahi önemli olduğu Hindistan'da genel olarak Budist inancı hakim. Bu inanca göre de budistler hayvan etinden olduğunca uzak durmaya çalışıyor diyebiliriz. Ardından bu hayvanın dışkısı ile de festival düzenleniyor.

Yorumlar
Aytek
Eee burası bizim siyasi arena değil mi ya? herkes birbirine bok atıyor
Cevapla
Sezgin
Allah akil fikir versin ne diyim cok üzüldüm cok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.