Güncel

Elon Musk'ın Twittter'ı satın alması diğer şirketler için ne anlam ifade edecek?

Elon Musk Twitter'ı satın alma hedefine nihayet ulaştı. Tesla CEO'sunun bu satın alımıyla platformun geleceği ne olacak merak konusu. İşte detaylar.

Elon Musk'ın Twittter'ı satın alması diğer şirketler için ne anlam ifade edecek?

Twitter CEO'su Parag Agrawal bile Elon Musk'ın şirketi satın almasının hizmet veya çalışanları için ne anlama geldiğini bilmiyor. Tesla CEO'sunun 44 milyar dolarlık anlaşma haberinin ardından şirketin ilk kapsamlı toplantısının sonuçları gelmeye başladı.

Akıllarda kalan bazı sorular mevcut. Mesela Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, Donald Trump'ın yasağını kaldıracak mı? İşten çıkarmalar olacak mı? Çalışanların hisse senedi hibeleri ne olacak? Şimdilik, tüm bu sorular havada kalmış gibi görünüyor. Agrawal çalışanlarına "şu anda" planlanmış bir işten çıkarma olmadığını söyledi ancak gelecekten emin olmadığını da bildirdi. The New York Times'a göre, "Anlaşma kapandığında, bu şirketin hangi yöne gideceğini bilmiyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Elon Musk'ın Twittter'ı satın alması diğer şirketler için ne anlam ifade edecek?

elon musk twitter

Bu arada Twitter başkanı Bret Taylor, satın alma tamamlandıktan sonra yönetim kurulunun dağılacağını doğruladı. Bloomberg, tüm sürecin altı ay daha sürebileceğini bildirdi. Anlaşma, birçok Twitter çalışanını huzursuz etti. Çalışanların da nerede duracakları konusunda kafaları karışık. 

Anlaşmayı duyururken Musk, Twitter'ı spam botlarından arındırmak ve "tüm kullanıcıları doğrulamak" da dahil olmak üzere yapmak istediği bir dizi değişikliği özetledi. Jack Dorsey de bugün Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasıyla ilgili olumlu yorumlarda bulundu. Twitter yönetim kurulu yaptığı açıklamada, Musk'ın teklifini kabul etme kararının oybirliğiyle olduğunu, yani Dorsey'in de anlaşmayı onayladığını doğruladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.