Güncel

Meta ilk fiziksel mağazasını açıyor!

Önceden Facebook olarak bilinen ve konseptini Meta olarak değiştiren şirket şimdi ilk fiziksel mağazasını da açmak için kolları sıvadı. İşte tüm detaylar.

Meta ilk fiziksel mağazasını açıyor!

Meta, şirketi metaverse kapsamına uyarlarken donanım işinin artan öneminin bir işareti olarak, ilk fiziksel perakende mağazasını önümüzdeki ay açacak. "Meta Mağazası" 9 Mayıs'ta Burlingame, California'da Meta'nın Reality Labs bölümünün genel merkezine yakın bir yerde açılıyor.

Meta ilk fiziksel mağazasını açıyor!

meta fiziksel mağaza

Mağaza, şirketin VR kulaklıklarını, Ray-Ban Stories gözlüklerini ve Portal cihazlarını sergileyecek; ve alışveriş yapanlar için etkileşimli demolar sunacak. Meta için, fiziksel perakende mağazaları, şirketin yalnızca daha fazla donanım satmasına değil, aynı zamanda daha fazla insanı VR ve AR teknolojisine maruz bırakmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Mağaza içi sanal gerçeklik demoları, katılımcıların kulaklıklarından içerik yayınlayan devasa bir "duvardan duvara" LED ekranda oynayacak. Mark Zuckerberg, Facebook sayfasındaki yakın tarihli bir gönderide bu ekranlardan söz etti.

Zuckerberg Pazartesi günü yayınladığı bir yazıda, yeni mağazanın insanların "meta veriye doğru giderken neler sunulabileceğine dair bir fikir edinmelerine" yardımcı olacağını söyledi. Meta, mevcut ürünlerine ek olarak, artırılmış gerçeklik gözlükleri, üst düzey bir VR başlığı ve muhtemelen bir akıllı saat üzerinde de çalışıyor.

New York Times geçen sonbaharda şirketin tüm dünyada mağaza açmayı düşündüğünü bildirdi. Bununla birlikte, fiziksel mağazalarının önemli ölçüde genişlemesi, muhtemelen Meta'nın şu anda olduğundan çok daha fazla cihaz satmasına bağlı olacaktır. Şirketin metaverse bölümünün 2021'de 10 milyar dolar kaybettiğini belirtmekte fayda var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.