Güncel

Elon Musk'tan Bitcoin ve Altcoinlere yönelik tartışmalı tweet!

Elon Musk Twitter üzerinden attığı bir tweet ile tekrar gündeme oturdu. Tweetleri ile kripto para camiasının nabzını tutan Musk tekrar gündem oldu. İşte detaylar.

Elon Musk'tan Bitcoin ve Altcoinlere yönelik tartışmalı tweet!

Elon Musk dönem dönem attığı tweetler ile gündeme geliyor. Benzer bir durum da şimdi kripto para camiasında deprem yaşanırken ortaya çıktı. Bitcoin ve alt coinler ile ilgili attığı gizemli tweet ile dikkat çeken Elon Musk tekrar gündeme oturdu.

Bir süredir kripto para camiasında deprem etkisi sürüyor. Bitcoin'deki düşüşle başlayan deprem stabil coinlerin de 1 doların altına düşmesiyle iyice şiddetlendi denebilir. Bu durumda bir çok kripto para yatırımcısının güveni sarsıldı ve gözleri bilen kişilere yöneldi. Dönem dönem attığı kripto para tweetleri ile gündeme gelen Elon Musk da böyle bir dönemde attığı tweet ile gündem oldu.

Elon Musk'tan Bitcoin ve Altcoinlere yönelik tartışmalı tweet!

Elon Musk'ın attığı tweetten anlam çıkarmaya çalışan kripto para yatırımcılarının kafası karışık. Bitcoin uzun zaman sonra en düşük seviyeleri gördü. 30 bin'in altına düşen Bitcoin 20 bin sınırını zorluyor. Stabil coinlerde yaşananların ardından yatırımcılar ciddi kayıpta denebilir.

ABD'de enflasyonun artması ve Amerikan Merkez Bankası FED'in faiz artırımı ile tüm global piyasalarda dengeler değişti. FED bu akşam da yeni faiz kararını açıkladığında global piyasalarda tekrar bir hareketlenme yaşanacaktır. Hal böyle olunca da bu akşam kripto para yatırımcılarını endişeli bir süreç bekliyor diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.