Elon Musk'tan enflasyon tahmini!

Yaptığı yorumlar ile dönem dönem gündeme gelen Tesla CEO'su Elon Musk global piyasalardaki enflasyon ve kripto para problemlerine değindi. İşte detaylar.

Elon Musk'tan enflasyon tahmini!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk dönem dönem kripto paralar hakkında yaptığı yorumlar ile gündeme geliyor. Musk şimdi global piyasalar hakkında ve dünyanın genel gidişatı ile ilgili bazı yorumlarda bulundu. Tesla CEO'su enflasyonun en yüksek seviyelerine ulaştığına dair ifadeler kullandı. Dogecoin destekçisi Musk, gelecek 6 ay boyunca Tesla’nın bileşen maliyetlerinin düşeceğini öngörüyor.

Elon Musk'tan enflasyon tahmini!

Elon Musk Tesla’nın yıllık hissedarlar toplantısında bazı açıklamalarda bulundu. Twitter'ı satın almasıyla gündeme gelen ve son anda platformu satın almaktan vazgeçen CEO aynı zamanda popüler platform ile mahkemelik olmuş durumda.

Raporlara göre Tesla, çeyrek yıllık kazancında elindeki 1,5 milyar dolarlık BTC’nin neredeyse tamamını sattı. Musk'a göre kripto paralar gibi riskli piyasaların gelişmiş durumda. Musk ayrıca, emtiaların düşüş eğiliminde olduğunu da duyurdu. Global anlamda herkesi zora sokan enflasyonun ise en yüksek seviyelere gelmiş durumda. 

Musk'ın fikirlerine uymayan insanlar ise mevcut. Bazı yatırımcılar hisse senetlerinin ayakta kalacağını düşünüyor. Bu hafta dünyanın Bitcoin’in potansiyel geri dönüşü hakkında sesler yükselmeye başlamıştı. Bu kapsamda Coinbase Perşembe günü BlackRock ortaklığını duyurdu.