Güncel

Elon Musk'tan samimi itiraflar !

Amerikalı dev elektrikli araba üreticisi Tesla, bir itiraf ile gündeme geldi. Tesla'nın sahibi Elon Musk gündeme dair samimi açıklamalar yaptı.

Elon Musk'tan samimi itiraflar !

Tesla Motors, elektrikli otomobil segmentinde en yenilikçi şirketlerden birisi. Şirketin CEO'su Elon Musk, şu anda dünyanın en etkili insanlarından biri. Son zamanlarda, Tesla ve SpaceX'in CEO'su, otomobil şirketini Apple'a satmaya çalıştığını açıkladı. Ancak merkezi Cupertino da olan devin CEO'su ise Tim Cook'un teklifini görüşmek üzere bir toplantı düzenlemeyi reddettiği bildirildi .

Elon Musk Apple'ın CEO'su olmak istemiş

Bir BBC muhabiri Musk'a, Apple'ın CEO'su olmak istediği ile alakalı soru sormasının ardından Musk, resmi Twitter hesabından satış girişiminin sızıntısını yaptı. Rapora göre Elon, Tim Cook ile hiç konuşmadığını veya ona yazmadığını iddia ediyor. Ancak Elon Musk, Apple'ın CEO'sunun, Tesla'nın Apple tarafından olası bir devralımı hakkında konuşmak için bir toplantı istediğini söyledi.

Ancak şirketten geri dönüş alınamadı ve görüşme gerçekleşmedi. MuskTesla şirketinin bugün piyasada sahip olduğu değerin yaklaşık %6'sı değerinde olduğunu iddia etti.

Wall Street Journal gazetecisi Tim Higgins tarafından otomobil üreticisi Tesla hakkında, Musk'ın yükselişi ve dünyanın zirvesine giden yolu hakkında bir kitap yazıldı. Bu hafta yayınlanan Los Angeles Times gazetesinde kitapla alakalı analizler, çalışmadan bazı alıntılar ve önemli pasajlar ortaya çıktı. Bu alıntılarda, Tesla'nın satış tekliflerinden biri hakkında ve Apple ile alakalı bazı bilgilere de yer verildi.

Higgins'in kitabına göre Musk, 2016 yılında teklifi kabul etmek için biraz istekli durumdaydı. Ayrıca Apple'ın CEO'su da olmak istiyordu. Raporda, Musk'ın teklife ilgi duyduğunu, ancak "CEO olacağım" şartını verdiği belirtiliyor.

Hikayeye dahil olan iki önemli figürün hiçbiri bunu doğrulamıyor. Cook daha önce Musk ile hiç konuşmadığını söylemişti. Ancak kendisine “büyük bir hayranlığı ve saygısı” olduğunu dile getirmişti. Tesla'nın lideri ise kitabın raporları hakkında şimdilik Twitter'dan açıklama yapmıştı.

Sizce Elon Musk, Apple'ın CEO'su olsaydı nasıl olurdu? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.