Güncel

En çok takipçisi olan 10 Türk TikTok Fenomeni! - Ekim 2021

Türkiye'nin en çok takip edilen 10 TikTok fenomenini sizler için sıraladık! İşte o fenomenler!

En çok takipçisi olan 10 Türk TikTok Fenomeni! - Ekim 2021

 

Geçtiğimiz günlerde dünya genelindeki kullanıcı sayısının 1 milyarın üzerine çıktığını duyuran, daha çok müzikal, eğlenceli ve eğitici video paylaşımlarının yapıldığı sosyal medya platformu TikTok'un, Türkiye'deki en fazla takipçiye sahip olan fenomenlerini, takipçi sayıları ile birlikte sizler için sıraladık.

TikTok'da en çok takipçisi olan 10 Türk! - Eylül 2021

TikTok çılgınlığı hız kesmeden devam ediyor. Öyle ki; geçtiğimiz günlerde TikTok COO’su Vanessa Pappas tarafından yapılan açıklamada, dünyanın dört bir yanından birçok kişinin bu uygulamayı kullandığı görüldüğü ifade edilerek, spor, müzik, sanat ve kültür gibi alanlarda 1 milyardan fazla insan bu uygulamayı tercih ettiği belirtildi. Uygulamanın geçtiğimiz yıl ise dünyanın en çok indirilen uygulaması olarak Facebook'u geride bırakarak büyük bir başarı göstermişti.

Diğer yandan TikTok'un bu hızlı ilerleyişi, markaların ve influencerların dikkatini çekmeye devam ediyor. Dolayısı ile TikTok fenomenleri de kayda değer kazançlar elde edebiliyor. Örneğin 49,8 milyon takipçisi olan Michael Le 20.4 milyon, 122,2 milyon takipçisi olan Charli D’Amelio ise 18,2 milyon dolar dolar gelir ettiği bir platformdan bahsediyoruz.

Hal böyle olunca TikTok kullanıcılarının da bir an önce fenomen olabilmek adına, hızla takipçi kasabilmek için çeşitli çabalar sarfediyor. Kimi kullanıcılar ise sadece eğlence odaklı videolar çekerken, kimi TikTok kullanıcıları performans, dans gibi alanlara odaklanıyor. Bazı TikTok fenomenleri ise çizim yapmak, eğitim vermek gibi alanlara odaklanıyor.

Sözü daha fazla uzatmadan, şimdi de merak edenler için derlediğimiz, Türkiye'nin en fazla takipçisi sayısına sahip 10 TikTok hesabının yer aldığı listeye göz atalım.

1- cznburak - 48.3 Milyon takipçi

2- nnursema - 17.1 Milyon takipçi

3- cilgindondurmaci_ - 13 Milyon takipçi

 

4- yesimresmi1 - 11,7 Milyon takipçi

5- nusr_et - 10.7 Milyon takipçi

6- aydas - 10.1 Milyon takipçi

7- korayzeynep - 9.3 Milyon takipçi

8- cemresolmaz - 8.6 Milyon takipçi

 

9- cerenyaldz - 8.5 Milyon takipçi

10- cellat36 - 7.9 Milyon takipçi

Sizin en sevdiğiniz TikTok fenomeni hangisi? Favori fenomeninizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
cemresolmaz
cellatı cok seviyorum ve emreyle ayrıldık
Cevapla
NaZlı Kaynaroğlu
Nasııl çok seviyor musun çemçel doğru
Zehranur Eroğul
Cemre solmaz 1inci sırada olması gerekiyo
Cevapla
Nazlı Kaynaroğlu
Evet
Bir Blink İşte
para insanı değiştirmez sadece gerçek yüzünü ortaya çıkartırmış cemoş hanımĞ kpopla dalga gececeğine kendine bak vld
Cevapla
Elsa
Yoki
Cevapla
Damla
Cemre solmaz cemos
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.