Güncel

PlayStation 5’in ilk 8K çözünürlüklü oyunu piyasaya çıktı!

İlk 8K PlayStation 5 Oyunu: The Touryst çıkış yaptı! Adamlar piksel piksel çalışmış!

PlayStation 5’in ilk 8K çözünürlüklü oyunu piyasaya çıktı!

İki sene önce Nintendo Switch’te ve bir yıl sonra PC’nin yanı sıra Xbox One ve Series X/S’de piyasaya sürülen keşif macera oyunu The Touryst, sonunda PlayStation Store'a da geldi. Hem de 8K çözünürlükte oynamanız mümkün!

PlayStation 5’in ilk 8K çözünürlüklü oyunu piyasaya çıktı!

PlayStation 5'e ne zaman 8K oyun gelecek diye merakla bekleyenler, sonunda beklenen an geldi. PlayStation 5’in ilk 8K çözünürlüklü oyunu The Touryst olarak karşımıza çıktı!

Oyun aslında çok da yeni bir ürün değil. Bilmeyenler için oyunun yayıncısından, türünden ilk olarak ne zaman piyasaya sürüldüğünden kısaca bahsedelim; Touryst, Shin'en Multimedia tarafından Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows ve Xbox Series X/S için geliştirilen ve yayınlanan bir aksiyon-macera bulmaca oyunu. İlk piyasaya sürülme tarihi ise 21 Kasım 2019. Yani oyun zaten mevcut durumda birçok oyuncu tarafından biliniyor ve oynanıyordu. Hatta öyle ki; 2019 yılında Nintendo Swith’in en çok sevilen beş oyunundan biri seçilmişti.

Yaklaşık İki sene önce Nintendo Switch’te ve bir yıl sonra PC’nin yanı sıra Xbox One ve Series X/S’de piyasaya sürülen keşif macera oyunu The Touryst, sonunda PlayStation Store'a da gelmiş oldu. Yani oyunu artık PS4 ve PS5 oyuncuları da oynayabilecek. Dilerseniz oyunun PS5 üzerinden oynanış videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Oyun ilk bakışta Minecraft'ı andırıyor, ancak 8K yüksek çözünürlükte çalışan ve 60 FPS özellikli oyun farkını hemen hissettiriyor. Zira çözünürlük arttıkça alan derinliği efektinin kalitesi de kendini pozitif anlamda hissettiriyor, bu sebeple yüksek çözünürlük kesinlikle oyuna başka bir hava kattığını söyleyebiliriz.

PlayStation Store’d 189 TL fiyat etiketi ile satışa sunulan oyuna artık erişim sağlamız mümkün.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.