En güçlü akıllı telefon belli oldu!

Popüler AnTuTu kıyaslama temsilcileri beşinci nesil iPad Pro'yu Apple'ın en güçlü mobil cihazı olarak adlandırdı. Yapılan testlerde en yüksek puanı alan model iPhone 13 Pro Max oldu.

En güçlü akıllı telefon belli oldu!

Kasım ayı test sonuçlarına göre, M1 çipli beşinci nesil iPad Pro, 8 gigabayt RAM 256 gigabayt dahili depolama alanı ve 12.9 inç ekranı ile Apple'ın en güçlü mobil cihazı olarak tescillendi. İlk 3'ün tamamı tabletler tarafından paylaşıldı.

İlginçtir ki, derecelendirmede sadece iki M1 cihazı var. Bunlar listede ilk iki sırayı alan iPad Pro modelleri. En popüler çipin A15 Bionic olduğu ortaya çıktı ve derecelendirmedeki dört cihaz aynı çipi temel olarak kullanıyor.

İşte En Güçlü Akıllı Telefon!

En güçlü akıllı telefon belli oldu! - Resim : 1

En güçlü akıllı telefon, A15 Bionic çip, 6 gigabayt RAM ve 1 terabayt dahili belleğe sahip mevcut amiral gemisi iPhone 13 Pro Max seçildi. Telefon 842 bin puan aldı ve genel derecelendirmede tabletlerden sonra dördüncü sırada yer aldı. iPhone 13 Pro Max akıllı telefon kategorisinde ilk sırada yer aldı.

AnTuTu temsilcileri, ilk iki sırayı alan tabletlerin M1 işlemciye dayandığını kaydetti. İlk 10'daki en popüler çip, sıralamada dört cihazı bulunan A15 Bionic oldu. Apple'ın 2021'in sonuna kadar herhangi bir cihaz piyasaya sürmeyeceği için Aralık üst kısmının yeni liderlere ve değişikliklere sahip olma olasılığının düşük olduğunu iletiyorlar.

Aralık ayının başlarında, AnTuTu temsilcileri en güçlü Android akıllı telefonu da belirlediler. Ekim ayından bu yana bu pozisyonu elinde tutan cihazın Xiaomi Black Shark 4S Pro olduğu ortaya çıktı.

Xiaomi'nin Ekim ortasında piyasaya sürülen amiral gemisi telefonu, üst üste ikinci ay piyasadaki en üretken Android cihaz olarak kabul ediliyor. Snapdragon 888 + işlemci, 16 gigabayt RAM ve 512 gigabayt dahili hafızaya sahip olan cihaz, testleri başarıyla geçerek liderliği bırakmadı. İkinci pozisyonda ZTE Nubia Red Magic 6S Pro ve üçüncü Vivo iQOO 8 Pro oldu.