Güncel

En iyi pile sahip cep telefonu!

Batarya konusunda listeleri alt üst eden ve en iyi pile sahip olmayı başaran telefondan bahsedeceğiz. Bu telefon listedeki önemli rakipleri arasından sıyrılarak birinci olmayı başardı.

En iyi pile sahip cep telefonu!

Cep telefonu satın alırken tercihlerimize göre belirli hususlara özellikle dikkat ederiz. Herhangi bir durumda her zaman bakmamız gerekenler arasında pilde bulunuyor. Bugün DxoMark sayesinde şu anki en iyi pile sahip telefonun hangisi olduğunu öğrendik.

DxoMARk sıralamaları artık fotoğrafçılıkla sınırlı değil, telefonlarımızın daha birçok yönünü ele alıyorlar. Bu durumda, pil gibi bu temel bileşenin çalışma verimliliğini ölçen kurum, pil konusundaki listesine yeni bir isimi ekledi.

Oppo önlemler alıyor

En iyi pile sahip cep telefonu! - Resim : 1

Bildiğiniz gibi piller konusunda başta Xiaomi ve Oppo olmak üzere Çinli markalar şüphesiz tartışmasız liderler. Oppo Reno 6 5G DxOMark sıralamasında 96 puan alarak en iyi bataryaya sahip cep telefonu olmayı başardı. Böylece bu testte tabi olan cihazlar arasında en iyi telefon oldu.

Bir pilin kalitesini ölçmek söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Bu durumda bile cihaz 4300mAh'lik bataryasına rağmen testte mükemmel bir performans sergilemiş oldu.

Aslında bu pilin sunduğu özellikleri ölçen kurum, iki gün dokuz saatten daha fazla sürede cihazı şarj etmeden kullanmayı başardı. Bu şüphesiz muhteşem bir şey. Mantıksal olarak, kaynakları çok fazla tüketen uygulamalar olmadan orta düzeyde kullanımdan ve o sırada tamamen optimize edilmiş bir işletim sisteminin de katkısından bahsetmezsek olmaz.

En iyi pile sahip cep telefonu! - Resim : 2

Ancak sadece bu nedenlerden ötürü en iyi pil değil, aynı zamanda çok hızlı şarj olduğu için de cihaz birinci. Telefon 65W'lık bir şarj gücüne sahip olduğundan, sadece 22 dakikada pilin %80'inin şarj edilmesini sağlıyor. Şarj işlemi sadece 35 dakikada %100 tamamlanabiliyor. Bu nedenlerden dolayı kurum, şu anda en iyi pile sahip cep telefonu olduğunu düşünüyorlar.

Her şeyi olumlu değil

Her zamanki gibi, testte hem olumlu hem de olumsuz sonuçlar çıkabiliyor. Olumlu olarak cihaz, kullanım ve şarj hızı açısından yüksek şarj verimlilik sunuyor. Ayrıca, %50'nin altında yalnızca 5 dakikalık şarjla 10 saate kadar kullanım kazanabileceğini de vurguluyorlar.

Olumsuz olarak, aramalarda bataryanın sunduğu kullanım süresinin ortalamanın altında olduğuna inanıyorlar, bu yüzden telefonun en çok bocalayacak yönü aramalar oluyor. Bu telefonun şu anda ülkemizde satışı yok ancak bu konuda öne çıkan bir akıllı telefon arıyorsanız bu cihazı sizlere önerebiliriz.

Yorumlar
HUlki
Oppo nun telefonunda resim haricinde pek bir hoş olan şey yok, donmalar kazmalar, oyundan atmalar var. Oppo reno 4 pro kullandı arkadaşım bıraktı iPhone se 2020 aldı,
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.