Güncel

MIUI 13 alacak cihazların listesi yayınlandı! Yakında geliyor!

MIUI 13 ha geldi ha gelecek derken sağlam bir kaynaktan liste yayınlandı. MIUI 13 beklenenden kısa sürede tanıtılabilir. Xiaomi 12 ile gelmesi beklenen yeni arayüz hakkında detayları aktarıyoruz.

MIUI 13 alacak cihazların listesi yayınlandı! Yakında geliyor!

MIUI 13 hakkında çok fazla şey söylendi ve genelde bu söylemlere göre arayüzün yakın zamanda gelmeyeceği yönündeydi. MIUI 12 sorunları ve MIUI 12.5'in kısıtlı dağıtımı, MIUI 13'ün 2022'nin ortalarına kadar bir kişiselleştirme katmanı olarak arka planda kalmasını sağlamıştı. Bugün, resmi sunum tarihi de onaylanmış oldu.

MIUI 13 resmi olarak 16 Aralık'ta piyasaya sürülüyor!

Artık MIUI 13'ü resmi olarak görmek için 2022'ye kadar beklememiz gerekmeyecek. Şirketin acele etmesi ve zaten elinde kararlı sürümün olması dağıtıma başlamaya hazır olduğunu gösteriyor. Firma, en azından bazı şeyler hakkında net görünüyor. Çünkü büyük olasılıkla MIUI 13'ün bazı cihazlara beta yoluyla gelme ihtimalide bulunuyor.

MIUI 13 alacak cihazların listesi yayınlandı! Yakında geliyor! - Resim : 1

Xiaomi, tüm detayları, işlevleri ve değişiklikleri 16 Aralık günü, yani yaklaşık 20 gün içinde açıklayacak. "Kötü" haber ise, özelleştirme katmanının Çin'de tanıtılması. Dağıtım, her zaman olduğu gibi, önce menşei ülkede başlayacak ve bir süre sonrada Batı ülkelerine dağıtım gerçekleşecek.

Ayrıca sonunda global sürümde olmayan bazı işlevlerin sunulacağını da bilmelisiniz. En iyi örnek ise, katmanın uluslararası hale geldiğinde, genellikle Avrupa pazarlarında olmayan Xiaomi sihirbazı ve AI entegrasyonu diyebiliriz.

Açık olan şu ki, 16 Aralık'tan itibaren her şey daha net olmaya başlayacak ve 2022'nin başlarında ise MIUI 13 kararlı sürümünü çok sayıda cihazda görebileceğiz.

Hangi Xiaomi telefonları MIUI 13'e güncellenecek ?

MIUI 13 alacak cihazların listesi yayınlandı! Yakında geliyor! - Resim : 2

Bu tür güncellemelerde gecikmeler günlüktür ve önemli olan cihazınızın yükseltmeye uygun olup olmadığını bilebilmektir. Xiaomiui, önceki yıllardaki güncellemelere dayalı bir liste yayınladı. Liste resmi değil, ancak gerçeğe oldukça yakın olması çok muhtemel görünüyor.

Cep telefonunuz listedeyse, resmi olarak MIUI 13'e güncelleme şansı yüksek demek oluyor. Başka bir şey de, Android 12 ile MIUI 13 gelebileceği düşüncesi. Xiaomi bu yeni arayüzü Android 11 ile birlikte sunabilir. Cep telefonunuz, Android 11'de kalarak MIUI 13'e de güncellenebilir.

Yorumlar
صلح طلب جابر
Yazardin ne kadar xia.... Telphonu var alacak 13u bir bakbakalim kalmis yazmamis olan? Ulan hepsine vermis
Cevapla
Xiaomi
Note 8 2021 var sevindirdi :))
Cevapla
Atican
Fake bu liste. Nir kere redmi note 8 e daha 12.5 bile gelmemişken, miui 13 mü gelecek?
Cevapla
Serdar
Bende 12.5
Burak
Yavaş yavaş gelwbilir işte kim bilir
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.