Güncel

En prestijli IBM ödülleri bu şirketlerin

ComPro "Bulut Hizmetleri Çözüm Sağlayıcısı" kategorisinde ödül alırken Avnet ise "En iyi Distribütör" seçildi.

En prestijli IBM ödülleri bu şirketlerin

25-28 Şubat tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenen IBM Çözüm Ortakları Liderler Zirvesi’nde değişik kategorilerde en yenilikçi çözümleri geliştiren, müşteri deneyimlerini iyileştiren ve en iyi teknik becerileri kullanarak değer katan çözümler sunan çözüm ortakları belirlendi. Her yıl dünya çapında sayılı şirkete verilen IBM ödüllerini kazananlar arasında Türkiye’den iki çözüm ortağı yer alıyor.  ComPro “Bulut Hizmetleri Çözüm Sağlayıcısı” kategorisinde ödül alırken Avnet ise “En iyi Distribütör” seçildi.

IBM’in her yıl değişik kategorilerde en yenilikçi çözümleri üreten, iş mükemmeliyeti, gelişmiş yetenekleri ve sıra dışı bir müşteri deneyimi sunma konusunda en iyi performansı gösteren çözüm ortakları arasından seçerek, dünya çapında yüzlerce başvuru içerisinden sadece sayılı şirkete verdiği 2013 “IBM Beacon Awards” ve “IBM Choice Awards” ödüllerinin sahipleri belli oldu.

1363878548_ibmavnetodul.jpg

Dünyada farklı kategorilerde 30 şirkete verilen IBM Beacon Ödülü’nü Türkiye’den “Bulut Hizmetleri Çözüm Sağlayıcısı” kategorisindeki başarısıyla ComPro kazandı. Değişik coğrafyalardan çözüm ortaklarının müşterilerle çalışma ilişkilerinin ve IBM çözümlerini satma becerilerinin ödüllendirildiği IBM Choice Ödülü’nü ise “En iyi Distribütör” kategorisindeki performansıyla ülkemizden Avnet  kazandı.

“Bulut Hizmetleri Çözüm Sağlayıcısı” alanındaki başarısıyla ComPro, IBM Beacon ödülünü kazandı

Sektörün duayenleri tarafından yüzlerce aday arasından seçilen şirketlere verilen IBM Beacon Ödülleri, IBM tabanlı çözümler sunarak müşterilerin iş dönüşümüne ve büyümesine destek olan, üstün başarı gösteren çözüm ortaklarına veriliyor. Bu ödülü kazanan şirketlerin, üst düzeyde yenilikçi çözümler geliştirmelerinin yanı sıra yeteneklerini ve uzmanlıklarını kullanarak benzersiz bir müşteri deneyimi sunmaları bekleniyor.

1363878586_ibmcomproodul.jpg

2012 yılında IBM Beacon platformuna Türkiye’den katılan ilk çözüm ortağı olduklarına işaret eden ComPro Genel Müdürü Abdurrahman Keklik, “iki yıl üst üste bu gururu yaşamak elbette tesadüf değildir. Ekip olarak yıllardır önceliğimizi müşteri memnuniyeti olarak belirledik ve tamamladığımız yüzlerce projede de bu ilkeyi amaç edindik. Geçtiğimiz yıl IBM ile bulut bilişim alanında önemli bir anlaşmaya imza atarak, IBM SmartCloud Enterprise hizmetlerini Türkiye pazarının ihtiyaçlarına göre özelleştirerek ve yerelleştirerek kendi markamız ile sunmaya başladık. CloudPro ürünü bu birliktelikten ortaya çıktı ve bulut bilişim alanında birçok firmaya uçtan uca çözümler sağladı. CloudPro ile kazandığımız bu ödül ile Türkiye’yi uluslararası bir platformda, IBM Beacon ödülleri gibi önemli bir ödülü alarak temsil etmekten büyük gurur duyuyoruz” diye belirtti.

Avnet, 150 ülke arasında “En iyi Distribütör” kategorisinde IBM Choice Ödülü’nü kazandı

IBM’in faaliyet gösterdiği ülkelerin yaklaşık 150’sini kapsayan Büyüyen Pazarlar Birimi’nden 4 şirketin, farklı kategorilerde ödüllendirildiği IBM Choice Ödülleri’nde kazanlardan biri de Avnet oldu. “En iyi Distribütör” ödülünü alan Avnet bu ödülü müşteri ilişkilerinde değer katma, iş hedeflerine ve iş sonuçlarına ulaşma desteği verme gibi alanlardaki başarılı performansıyla kazandı.

Avnet Genel Müdürü Hakkı Eren ödülü değerlendirerek ekledi: “Geçtiğimiz yıl bizim için ayrıca önemliydi çünkü birçok ilke de imza attık. Sektördeki klasik distribütör yapısına yeni bir bakış açısı getirerek, bünyemizdeki teknik danışmanlar aracılığıyla da katma değeri daha yüksek hizmetler sunmaya başladık. Örneğin Orta ve Doğu Avrupa Bölgesindeki ilk IBM PureFlex satışı Avnet Türkiye üzerinden satıldı. Türkiye’deki katma değerli çalışmalarımızla Avnet olarak yıldan yıla yüzde 200'ün üzerinde bir büyüme  rakamına ulaşmayı başardık. Aslında 150 ülke içinde birçok kriterin sonucunda kazandığımız bu ödül süregelen başarımızın ve bu ilklerin bir yansımasıdır.”

“Her gün, dünyanın değişik yerlerindeki çözüm ortaklarımız, IBM ürünlerini ve hizmetlerini kullanarak müşterilerine yenilikçi çözümler sunuyor. Son dönemlerin en önemli teknoloji trendlerinden biri olan bulut bilişimin Türkiye’de benimsenmesini hızlandırmak adına önemli işlere ve ilkelere imza atan ComPro’nun “Bulut Hizmetleri Sağlayıcısı” alanında Beacon Ödülü’nü kazanması ve bu başarısı çok değerlidir. Ödül aslında ComPro’nun başarısının sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada onaylandığının da bir göstergesidir” diye konuşan IBM Türk Çözüm Ortakları Yönetimi Müdürü Burak Alper ekliyor: “IBM Choice Ödülü çözüm ortaklarının IBM’in teknoloji yeteneklerinden ve değişik sektörlerdeki deneyimlerinden faydalanarak müşterilerine dönüşümsel ve büyümenin önünü açan sonuçlar sunmadaki olağanüstü performanslarını takdir eder. Bu yıl değişik coğrafyalardan sadece 17 şirkete verilen bu ödüle Avnet, Türkiye’nin de aralarında olduğu 150 ülkeyi kapsayan Büyüyen Pazarlar arasından seçilen 4 şirketten biri olma başarısıyla “En iyi Distribütör” ödülünü kazandı. Türkiye’deki bu iki temsilcimizi müşterilerimize katma değerli ve sıra dışı iş sonuçları sağlamak anlamındaki tutkulu çalışmalarından dolayı tebrik diyorum” diye konuştu.

Yorumlar
matrix
hadi hayirli olsun bakalim sevindirici bir haber iki turk firmasinin olmasi basarilarin devamini dileriz basarim derken yamyamlasmayinda iscinize zulum yapmayin yani
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.