Güncel

Erdil Yaşaroğlu'nun açıklamaları sosyal medyayı karıştırdı!

Erdil Yaşaroğlu'nun karikatürlerini izinsiz kullananlara karşı yaptığı açıklama sosyal medyayı karıştırdı.

Erdil Yaşaroğlu'nun açıklamaları sosyal medyayı karıştırdı!

Bir süredir gündemde olan bir konu da karikatürlerin izinsiz kullanımı. Aralarında Erdil Yaşaroğlu gibi ünlü isimlerin de bulunduğu karikatürciler geçtiğimiz aylarda kendi çalışmalarının sosyal medya ve internet sitelerinde izinsiz kullanıldığı iddiasıyla davalar açmaya başlamışlardı.

Erdil Yaşaroğlu'nun açıklamaları sosyal medyayı karıştırdı!

Bu davalar ile ilgili olarak bazı iddialar da ortala atılmış, karikatüristlerin avukatlarının haksız yere yüksek meblağlar talep ettikleri iddia edilmişti. Konuyla ilgili olarak bir kez daha açıklama yapan Erdil Yaşaroğlu Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Paylaşımın yapılmasıyla beraber haklarında dava açılanların itirazları da yorum olarak bu paylaşımın altına yazıldı ve sosyal medya adeta karıştı. Yaşaroğlu yaptığı açıklamada karikatürleri üzerinden kazanç sağlandığını iddia ederek, kamuoyu oluşturulduğunu iddia etti.

Hatta paylaşımda bazı sosyal medya hesaplarının kendi karikatürlerini paylaşarak takipçi sayılarını artırdığını ve sonra satarak para kazandığı iddiası da yer alıyor.

Bu paylaşımla beraber yüzlerce yanıt alan Yaşaroğlu'na tepki yağdığını söyleyebiliriz. Bu arada yorumlar arasında dava sürecini doğru bulanların olduğunu da belirtelim.

Erdil Yaşaroğlu'nun paylaşımını aşağıda görebilirsiniz.


Görünen o ki bu hamur çok su götürecek ve karikatüristler ile bu tarz paylaşımları yapanlar arasındaki tartışmalar ve davalar devam edecek. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Kim haklı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.