Erkeklerin en çok merak ettiği soru yanıt buldu! Uzmanlar ideal sevişme süresini açıkladı

Uzmanlar insanların cinsel yaşamına ilişkin yeni bir araştırmaya daha imza attılar. Bu seferki araştırma tamamen sevişme süreleri üzerine.

Erkeklerin en çok merak ettiği soru yanıt buldu! Uzmanlar ideal sevişme süresini açıkladı

Son dönemde özellikler insanların cinsel yaşamları üzerine olan araştırmaların sayısı arttı. Bu durumun temel sebebini ise sosyal medyaya bağlamak mümkün. Çünkü eskiden cinsel yaşam pek çok insan için özel çizgiler içerisinde yer alıyordu.

Fakat içerisinde bulunduğumuz çağda pek çok şeyde olduğu gibi cinsel yaşamda da sır ve özel alan kalmadı. Geniş bir kitle tüm yaşamını sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaştığı gibi cinsel yaşamına dair anılarını da paylaşıyor.

Peki gelelim erkeklerin en çok merak ettiği soruya. İdeal bir sevişme süresi ne kadar? Yani normal hiçbir ilaç ya da yardımcı kimyasal kullanmadan normal bir sevişmenin süresi ne kadar olmalı?

Uzmanlar ideal sevişme süresini açıkladı! Sosyal medya yıkıldı

Uzmanların yaptıkları araştırmaya göre erkekler için en ideal süre 7 dakika. Elbette bu sürenin 3 dakika daha fazla olması da normal karşılanabiliyor. Fakat ilişkiniz 10 dakikadan uzun ya da 5 dakikadan kısa sürüyorsa o zaman olası problemlerden bahsetmeye başlayabiliriz.

Sosyal medyada konu ile ilgili gelen yorumlarda önemli sayıdaki erkeğin sevişme süresini 1 dakikanın altında tuttuğu ve bunun önümüzdeki süreçte tedavi edilmezse ciddi sıkıntılara yol açabileceği belirtildi.