Güncel

Estonya'da çalışmak ister misiniz?

Estonya'nın ikinci Kariyer Avı (Career Hunt) programı ile dünyanın dört bir yanındaki BT uzmanlarına ülkede çalışmak için çağrı yapıldı. Programın detayları ve katılma linki haberimizde.

Estonya'da çalışmak ister misiniz?

Startup alanında Avrupa'nın lider ülkelerinden Estonya, dünyanın en iyi BT profesyonellerini Estonya'da buluşturacak ikinci Kariyer Avı (Career Hunt) programını başlattı. Bu programda BT profesyonelleriyle Transferwise, Taxify, Veriff ve Pipedrive gibi yetenekli BT uzmanlarına ihtiyaç duyan birçok startup bir araya getiriliyor.

Estonya'da çalışmak ister misiniz?

Bir benzerinin geçen sene yapıldığı programa ilgi gösteren dünyanın dört bir yanından 5,500 kişi, Estonya'da çalışmak başvuruda bulundu. Toplamda 23 başarılı aday Estonya'ya gelerek ülkenin en iyi teknoloji şirketleriyle yüz yüze görüşme imkanı elde etti. Bu adayların 7 tanesi daha sonra Estonya'da çalışmaya başladı.

Estonya bu yıl da teknoloji uzmanlarını hayatlarını değiştirecek bir iş görüşmesine çağırıyor. İlk inceleme aşamasını geçen katılımcılar beş gün sürecek ve tamamen ücretsiz olan bir teknoloji turu için Estonya'ya uçacak. Katılımcılar program kapsamında iş çıkışı eğlencesine, Estonya'nın geleneksel saunalarını keşfetmeye ve kuzey yemekleriyle birlikte ünlü beyaz geceleri deneyimlemeye davet ediliyor.

Programa nasıl katılacaksınız?

Estonya Devleti'nin Work in Estonia programı aracılığıyla gerçekleştirilen bu yılki Kariyer Avı'na başvurular 31 Mart 2019'a kadar https://careerhunt.eu/ sayfasından online olarak yapılabiliyor. Ayrıca aynı sayfadan katılan şirketlerin tam profillerine ve adaylardan istenen gerekliliklere de ulaşılabiliyor.

Estonya'nın en gelişmiş dijital bir topluluk olduğunun altını çizen Work in Estonia programının Kariyer Avı Başkanı Kaisa-Triin Kosenkranius, konuyla ilgili şunları söyledi: “Estonya'nın küçük bir ülke olması sizi yanıltmasın. Estonya dijital ekonomiye temelden bağlı ve birçok BT dönüm noktasının gerçekleştiği bir ülke. Burası Skype'ın geliştirildiği ve aynı zamanda ilk e-residency sisteminin ortaya çıktığı yer. Bu yüzden Estonya'da çalışmak, en üst seviyedeki profesyonel bir ağda kariyerlerini geliştirmek isteyen insanlara birçok fırsat ve eşsiz deneyim sunuyor” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.