ETH büyük bir rallinin eşiğinde mi?

Ethereum Zhejiang test ağı yayına girdi; ETH büyük bir rallinin eşiğinde mi?

ETH büyük bir rallinin eşiğinde mi?

Ethereum ( ETH ) blok zincirini hissenin ispatı ( PoS ) protokolüne geçiren Merge yükseltmesinin ardından, ağın geliştirme etkinliği yeni bir aşamaya giriyor. 

ETH büyük bir rallinin eşiğinde mi? 

Gerçekten de, platformun geliştiricisi Barnabas Busa 31 Ocak'ta  attığı bir tweet'te, Zhejiang adlı Ethereum staking test ağının 1 Şubat'ta yayına gireceğini ve kullanıcıların stake edilmiş ETH çekme işlemini denemelerine olanak tanıyacağını söyledi.

Özellikle, test ağı yayına girdikten sonra kullanıcılar, altı gün sonra tetiklenecek olan Şangay ve Capella yükseltmelerinde uygulanan para çekme özelliklerini deneyemeyecekler.

Busa, "Zhejiang genel test ağı yarın yayına giriyor (1 Şubat 15:00 UTC, 2023). Shanghai+Capella 6 gün sonra (epoch 1350'de) tetiklenecek. Doğrulayıcıları yatırabilecek, BLS değişikliğini uygulayabilecek ve risk almadan çıkabileceksiniz” dedi.

Aynı zamanda geliştiriciler, bu tür özelliklerin toplu kullanımını izlemek ve ortaya çıkan olası sorunları çözmek için test ağının sonucunu kullanmayı planlıyor. 

Ethereum topluluğu, Şangay hard fork'unu bekliyor

Ethereum geliştiricilerinin Şangay hard fork'unu Mart ayına kadar açıklamayı planladıklarını belirtmekte fayda var. Bu satırda, Zhejiang test ağı, Şangay yükseltmesi için planlanan tüm Ethereum İyileştirme Protokollerini (EIP'ler) sergileyecek.

Şanghay hard fork'u hayata geçtiğinde, ağdaki ilk büyük Birleştirme sonrası yükseltme olacak. Olay, ETH'nin değerini etkileme potansiyeli üzerinden kripto para biriminde yüksek oranda takip ediliyor.

Ayrıca, birçok kuruluş ve kripto borsasının ETH staking faaliyetinden milyarlarca doları yönetmeyi beklediği göz önüne alındığında, tetsnet'in yakından izlenmesi muhtemeldir. Örneğin, bankacılık devi JPMorgan kısa süre önce kripto borsası Coinbase'in staking'den en çok yararlananlar arasında olabileceğini öne sürdü.

Borç verendeki analistler, Coinbase'in Şanghay yükseltmesi yayına girdikten sonra yıllık yaklaşık 500 milyon dolar kazanabileceğini  tahmin ediyor.

Ethereum fiyat analizi

Bu arada, Ethereum'un fiyatı, 2023'te yaklaşık %30 artarak istikrarlı kazançlar kaydettikten sonra 1.600 doların altında konsolide oluyor. Basın zamanında, varlığın değeri son 24 saatte yaklaşık %0,1 artarak 1.571'di.

ETH büyük bir rallinin eşiğinde mi? - Resim : 1

Ethereum yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Varlık şu anda yaklaşık 192,24 milyar dolarlık bir piyasa değerini kontrol ediyor. 

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.