Güncel

Ethereum 2 yıldır böyle kayıp yaşamadı!

Kayıptaki Ethereum adreslerinin sayısı 2 yılın en yüksek seviyesine ulaştı!

Ethereum 2 yıldır böyle kayıp yaşamadı!

Piyasa kapitalizasyonuna göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum ( ETH ), kripto piyasası acı çekmeye devam ederken 20 Mayıs Cuma günü 2.000 doların altına düştü. Kayıptaki Ethereum adreslerinin sayısı 2 yılın en yüksek seviyesine ulaştı!

Ethereum 2 yıldır böyle kayıp yaşamadı!

Zincir üstü ölçüm platformu Glassnode tarafından 21 Mayıs'ta  bir tweet'te belirtildiği gibi, kayıptaki Ethereum adreslerinin sayısı, basın zamanında 2 yılın en yüksek seviyesi olan 33.403.723.452'ye ulaştı.

Ayrıca saatlik grafik, kayıptaki adres sayısının 2022'nin başında tırmanmaya başladığını gösteriyor.

Source: glassnode

Kripto piyasası bir oran artışının etkilerini hissediyor

Piyasa, Federal Rezerv'in (FED) faiz oranlarını yükselterek enflasyonu dizginlemeye yönelik agresif yaklaşımını sindirmeye çalışıyor. ETH fiyatları geçen hafta 1.800 dolara dokunarak, Temmuz 2021'den bu yana en düşük noktasını temsil ediyor.

Genellikle, Ethereum fiyatları Bitcoin'in fiyat hareketini takip eder; ancak, birleştirme adı verilen büyük yazılım güncellemesi, tokenin geleceğini tartıyor.

Bununla birlikte, piyasa katılımcılarının çoğu, kripto piyasasının Ukrayna'daki savaş, artan enflasyon ve ABD hükümetinin değişen para politikası hakkındaki küresel endişeleri yansıttığını iddia etmekteler. Bunun farkında olan hükümetler, yatırımcıları daha da korkutabilecek kripto pazarını düzenlemeye ilgi göstermeye başladı.

Son olarak, CoinMarketCap verilerine göre, bu içeriği hazırladığımız sıralarda Ethereum fiyatı, gün içinde %3,33 ve önceki yedi gün boyunca %0,55 düşüş olan 1.966 dolardı. Piyasa değeri şu anda 237,7 milyar dolar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.