Güncel

Ethereum 2.000 doları geri alabilir mi?

Ethereum, Mart'taki Şangay yükseltmesinden önce 2.000 doları geri alabilir mi?

Ethereum 2.000 doları geri alabilir mi?

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum ( ETH ), merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı son 24 saat içinde piyasa değerine önemli bir sermaye akışı gördüğü için tekrar 1.600 $ seviyesinin üzerine çıktı.

Ethereum 2.000 doları geri alabilir mi?

Ethereum şu anda, 16 Şubat'ta alınan verilere göre, bir an için 1.700 doların üzerine çıktıktan sonra, günde %6.5 artışla 1.681 dolardan işlem görüyor ve beş ayın en yüksek seviyesine tırmanıyor.

Ethereum 2.000 doları geri alabilir mi? - Resim : 1

Ethereum 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Özellikle, 1.700 $, Ethereum'un yukarıya ulaşması ve destek kazanması için bir sonraki önemli direnç seviyesi olarak görülüyor. Mevcut durumda, Ethereum 205.77 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip ve son 24 saatte 192 milyar dolardan yükselen piyasa değerine 13 milyar doları aşan bir değer katıyor.

Ethereum 2.000 doları geri alabilir mi? - Resim : 2

Ethereum 1 günlük piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Şanghay yükseltmesinin Mart ayında hayata geçmesi planlandığı ve stake edilmiş ETH'nin aşamalı olarak serbest bırakılmasına izin vereceği göz önüne alındığında, yatırımcılar Ethereum'un yükseltmeden önce 2.000 doları geri alacağını umacaklar.

Özellikle, Ethereum'un Merge yükseltmesinden önce , dijital varlık, 'söylentiyi al, haberi sat' olayı gibi görünen muazzam bir sermaye akışı gördü. Shangai yükseltmesi, yatırımcılara likit staking gibi daha esnek staking alternatifleri sunacağından , alandaki birçok analist tarafından Ethereum'un fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğu görülüyor.

Kurumlar ETH satın alıyor

Ethereum'un arz ve talep dinamiklerinin yanı sıra staking hakkındaki anlatılar, fiyatları yukarı çeken tek faktör değil. Zincir dedektifi ' Lookonchain'e göre geçen hafta kurumlar da varlığa akın etti.

10 Şubat'ta, bir dizi fon ve kurumun kripto para piyasasına 1,6 milyar doların üzerinde yatırım yaptığı keşfedildi. Hem Bitcoin hem de Ethereum, bugün 2023 yılı için yeni zirvelere ulaştı ve bu, her iki kripto para birimi için de olumlu bir işaret.

Bu arada, mevcut dolaşımdaki ETH arzı 120.49 milyon. UltraSound.Money  takipçisine göre, Birleşmeden bu yana 24.038 ETH veya yaklaşık 40 milyon dolar azaldı.

Ethereum 2.000 doları geri alabilir mi? - Resim : 3

Birleşmeden bu yana ETH arzı. Kaynak: UltraSound.Money

Özetlemek gerekirse, ETH fiyat tahmini için en olası senaryo, 1.700 doları aşan bir yükseliş. Bunun başarılması durumunda, 2.000 dolara doğru bir itme ile sonuçlanabilir. Öte yandan, ETH'nin fiyatı 1.450 doların altına düşerse, 1.300 dolara kadar düşme potansiyeli var.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.